Kadınlar Ne Diyor?

Zayıf Görünmenin Püf Noktaları

03.05.2021
102
Zayıf Görünmenin Püf Noktaları

Pandemi sebebiyle evde oturduğumuz günlerde bir hayli kilo aldık. Kimimiz zayıflarken kimimiz de aldığımız kilolar yüzünden şimdiden sıkıntıya düştük. Yaz ayları da gelip çatınca bu kiloları vermek için çok bir süremiz kalmadı. Peki bu durumda ne yapmalıyız? Kilo vermeden zayıf görünmek mümkün mü?

Sizin için bu konuyu araştırdık. Zayıf görünmenin püf noktaları nedir? Nasıl zayıf görünebilirim? Zayıf gösteren kıyafetler neler? Zayıf görünmek için ne yapmalıyım? Tüm sorularınıza ve sizleri zayıf gösterecek ipuçlarına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

Zayıf Görünmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Olduğundan daha zayıf görünmek ve fazla kiloları saklamak herkesin en çok istediği şeylerden biri… Özellikle son dönemde evde kaldığınız süreçlerde fazla kilo almış olabilirsiniz. Bu kilolardan kurtulmanın ve zayıflamanın en iyi yöntemi tabii ki spor yapmak. Düzenli olarak yapılacak egzersizler ve başarılı bir diyet programıyla fazla kilolardan arınmanız oldukça mümkün… Ancak bunun için vaktiniz ve enerjiniz yoksa… İşte tam da bu noktada araya zayıf görünmenin püf noktaları giriyor. Zayıf görünmek için yapmanız gereken her şeyi öğrenmek için yazımızı okuyabilir, en azından bir süreliğine fazla kilolarınızı saklayabilirsiniz… İşte; Zayıf Görünmenin Püf Noktaları…

Örgülü Kazaklardan ve Benzerlerinden Uzak Durun

https://www.kadinlarnediyor.net/saglik/saglikli-bir-sekilde-kilo-vermenin-yollari/

Örgülü kazaklar, sizleri olduğunuzdan çok daha fazla kilolu gösteriyor. Olduğunuzdan daha zayıf görünmek için mutlaka örgülü kazaklardan vazgeçmeniz gerekiyor. Bu kazaklar üst bedenin daha geniş görünmesine sebep oluyor. Bu da ince görünmenizin aksine daha geniş ve kalıplı bir görünüme bürünmenize neden oluyor. Bu sebeple örgülü kıyafetlerden uzak durun.

Bol Kıyafetlerden Kaçının

Hemen hemen herkes bol ve salaş giyinmenin fazla kiloları sakladığını düşünüyor. Ancak durum düşündüğünden daha farklı… Bol ve salaş kıyafetler, sizi olduğunuzdan daha geniş ve kilolu gösteriyor. Bu sebeple bol kıyafetler tercih etmemeli, bedeninize uygun olan kombinler yapmalısınız.  Zayıf görünmek için bol kıyafetlerden kaçının…

Çok Dar Giyinmeyin

Bol ve salaş kıyafetler kadar dar kıyafetler de fazla kiloların meydana çıkmasına sebep oluyor. Zayıf görünmenin püf noktaları arasında en önemli olan maddelerden biri de dar giyinmemek. Dar giyinmekten kaçınarak daha zayıf görünebilir, vücudunuzda fazla kilo bulunan bölgeleri kolaylıkla saklayabilirsiniz.

Koyu Renkler Tercih Edin

Zayıf görünmenin püf noktaları arasında en çok tercih edileni koyu giyinmek. Siyah ve lacivert gibi koyu renkli kıyafetler, vücudunuzun daha zayıf görünmesine yardımcı oluyor. Bu sebeple sık sık koyu renkler tercih edebilir ve günlük hayatınızda daha zayıf bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Zayıf Görünmenin Püf Noktaları

Birbirine Rakın Renkleri Kombinleyin

Zayıf görünmenin püf noktaları arasında yer alan ve atılması gereken en önemli adımlardan biri de ton uyumu! Baştan aşağıya birbirine yakın tonlarda kıyafetleri birbirleriyle kombinlereyek olduğunuzdan çok daha zayıf görünmek elinizde. Örneğin lacivert bir tişört tercih ettiyseniz, bu tişörtü yine lacivert tonlarında ya da siyah kıyafetlerle kombinleyebilirsiniz.

Kumaş Seçimi Çok Önemli

Kıyafetlerin rengi ve bedeni kadar kumaşları da zayıf görünmek açısından önem taşıyor. Bu sebeple öncelik olarak hangi kumaşa sahip kıyafetler giyeceğinize karar vermeniz gerekiyor. Kadife ve benzer kalın kumaşlar, vücudunuzun daha geniş ve kilolu görünmesine sebep olur. Bu sebeple kalın kumaşlardan kaçınarak daha zayıf görünebilirsiniz.

Ayakkabı Tercihleri Önem Taşıyor

Zayıf görünmenin yolları arasında bulunan ve dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de ayakkabı tercihleri… Günümüzde kadınlar tarafından en çok tercih edilen ayakkabı modeli topuklu ayakkabılardır. Topuklu ayakkabılar, olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlarken vücudunuzun da zayıf görünmesini sağlamaktadır. Ancak burada da geniş platforma sahip ayakkabılardan uzak durmanız gerekiyor. Bu tip topuklu ayakkabı modelleri sizi daha geniş gösteriyor.

Saç Modeline Dikkat!

Zayıf Görünmenin Püf Noktaları

Fazla kilolar karın, basen ve kalça gibi yerlerde kendini gösterirken aynı zamanda vücudunuzun üst bölgesinde de kendini gösterebilir. Bu bölgedeki kiloları engellemek için yapmanız gereken tek şey saç modelinize dikkat etmek. Saçlarınızı hafif bir şekilde toplayarak daha zayıf görünmek mümkün.

Korse Kullanın

Özellikle karın bölgesindeki kilolar herkesi fazlasıyla rahatsız ediyor… Peki karın bölgesindeki fazla kiloları saklamak mümkün mü? Zayıf görünmek için ne yapılmalı? Sizler için bu konuyu da araştırdık. Karın bölgesindeki kiloları saklamak için tercih edebileceğiniz en iyi yol, korse kullanmak. Korse, vücudunuzun olduğundan daha sıkı ve daha zayıf görünmesine imkan sağlıyor. Zayıf görünmek için korse kullanabilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
    Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.