Kadınlar Ne Diyor?

Yılbaşı Gecesi Makyajı Nasıl Olmalı?

05.12.2021
36
Yılbaşı Gecesi Makyajı Nasıl Olmalı?

Yılbaşı gecesi makyajı en az kıyafet ve aksesuar seçimi kadar önemlidir. Elbisenizi doğru makyaj ile tamamlayarak istediğiniz şıklığa erişmeniz mümkündür. Yılbaşı gibi özel gecelerde yapılan makyajlar elbette ki ekstra özen ister.

Bunun için de daha özenli, dikkatli seçimler yapmalı ve uygulamalısınız. Yılbaşı gecesine yakışır, kıyafetiniz ile uyum ve ahenk içinde dans eden bir makyajla kusursuz görünmek sandığınız kadar zor değil.

Yılbaşı Gecesi Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hem özel hem günlük makyajlarınızda birkaç ufak ama etkili ipucuna dikkat ederek daha doğru makyajlar yapabilirsiniz. Yılbaşı gecesi makyajı için dikkat etmeniz gereken ipuçlarından bazıları ise şunlardır;

  • Makyaj malzemelerinizin kaliteli ürünler olmasına özen gösterin. Aksi takdirde daha gecenin başında silinmiş, dağılmış bir ruj, akmış bir rimel ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Şık ve düzgün bir makyaj için ilk kural elbette kullandığınız malzemelerin kaliteli olmasıdır.
  • Fondöten seçiminizi cilt tipiniz ile uyumlu seçiniz. Cildinizden daha açık veya koyu renk fondötenler sizi rüküşlüğe götürür.
  • Kullanacağınız allık, ruj, göz farı gibi makyaj malzemelerinin ton ve renklerini mutlaka elbiseniz ile uyumlu olmasına özen göstermelisiniz. Renk uyumu şık bir görüntü elde etmeniz için oldukça önemli bir noktadır.
  • Elbiseniz klasik bir model ise makyaj malzemesi, renk ve ton seçimini de buna göre yapmalısınız. Asil, klasik, koyu tonlarda elbise veya takımlara daha çok bordo veya tonlarında bir ruj, keskin bir makyaj daha çok yakışacaktır. Aynı zamanda gece makyajlarında koyu ve pastel tonlar daha ağırlıklı olarak tercih edilmektedir.
  • Elbiseniz daha spor, daha salaş ise makyajınızı daha naif, doğal görünümlü olarak yapabilirsiniz.
  • Yapacağınız makyaj yılbaşı gecesini geçireceğiniz mekana uygun olmalıdır. Geceyi şık bir mekanda karşılayacaksanız daha klasik ve ağır bir makyaj yapmanız doğru bir karar olacaktır. Ancak yılbaşı gecesini aileniz ile başbaşa evde veya daha küçük bir mekanda karşılayacaksanız daha doğal, salaş bir makyaj tercih edebilirsiniz. Yani yapacağınız makyajı, tonları, renkleri gideceğiniz mekana uygun olarak seçmeniz önemli bir detaydır.

Yılbaşı Makyajı İçin Öneriler

Yılbaşı gecesi makyajı için sizlere ufak birkaç önerimiz olacaktır. Uzun ve hareketli bir gece olacağı için seçeceğiniz makyaj ürünlerinin kalıcı olmasına özen göstermelisiniz.

Suya dayanıklı ruj ve rimel tercih etmeniz, makyaj üzerine baz uygulamanız bu konuda oldukça önemlidir. Aynı zamanda göz makyajınız için kullanacağınız farlarında yine suya dayanıklı, uzun süre bozulmadan kalabilen ürünler olmasına özen göstermenizde fayda var.

Far seçimini doğal tonlarda tercih edip renkli birkaç dokunuş yaparak daha havalı bir görüntü elde edebilirsiniz. Özellikle yılbaşı gibi özel ve uzun geceler için altın, bordo ve gümüş tonlarındaki metalik farlar dikkat çekicidir. Bu tonları tercih ederek şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Yılbaşı gecesi makyajı denilince akla ilk gelenlerden biri elbette ki kırmızı rujdur. Kırmızı veya alt tonlarında bir ruj ile iddialı ve havalı bir makyaja sahip olabilirsiniz. Bu gibi özel gece makyajlarında dikkat edilmesi gereken önerilerden biri de yoğunluğu tek noktada tutmaktır.

Kırmızı bir ruj, keskin bir eyeliner çektiyseniz göz farınızın renklerini daha nude tonlarda kullanmaya özen gösteriniz. Elmacık kemiği veya teninizde ortaya çıkmasını, ışıldamasını istediğiniz noktalara aydınlatıcı uygulayabilirsiniz.

Yılbaşı Gecesi İçin Kaş ve Kirpik Bakımı

Yılbaşı gibi özel geceler için öncesinde ufak dokunuş ve hazırlıklar ile daha şık bir görüntü elde edebilirsiniz. Öncelikle yüz bakımında en çok özen gösterilmesi gereken noktalardan olan kaş bakımı ile başlamanız daha doğru bir karar olacaktır.

Kaşlarınızı yılbaşından birkaç gün öncesinde mutlaka profesyonel bir kuaförde şekil almasını sağlayınız. Kaşlarınız çok ince ve aşırı kavisli olmamalıdır. Bu senenin trendi doğal görünümlü hafif kalın ve kalkık kaşlardır. Daha sonra ise Hindistan cevizi yağı ve badem yağını kullanarak kaşlarınıza birkaç gün bakım yaparak yılbaşı gecesine adım adım hazırlanabilirsiniz.

Almış olduğunuz hindastan cevizi yağı ve badem yağını kirpiklerinize de uygulayarak daha dolgun ve bakımlı kirpikler ile yılbaşı gecesinin parlayan yıldızı siz olabilirsiniz. Kaş ve kirpik bakımı, sizi daha bakımlı, hoş bir görüntüye ulaştıracaktır.

Yılbaşı gecesi makyajı yaptığınızda ise öncesinde bakım yaptığınız kirpiklerinizi dolgun ve uzun gösterecek doğru bir maskara seçimi ile taçlandırabilirsiniz.

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.