Kadınlar Ne Diyor?

Xiaomi Mi Band 5 İncelemesi

Xiaomi Mi Band 5 İncelemesi

Xiaomi Mi Band 5 İncelemesi; Akıllı bileklikler günümüzün en talep gören teknolojik ürünlerindendir. Minimal ve şık tasarımları sayesinde birçok insanın ilgisini çekmektedir. İşlevsel olarak ise, epey kullanışlıdır. Bu bileklikler sayesinde; adım saymak, kalp ritmi kontrol etmek ve uyuma süresini takip etmek artık çok kolaydır. Bu bileklikler aynı zamanda kullanıcılarına türlü egzersiz programları sunmaktadır. Bu özelliklerinden ötürü de ürünler fazlaca talep görmektedir. Akıllı bileklik dendiğinde akıllara Xiaomi markasının gelmesi, markanın kalitesinden kaynaklanmaktadır. Siz de akıllı bileklik almak istiyorsanız bu yazıyı okumalısınız: Xiaomi Mi Band 5 incelemesi.

Xiaomi Mi Band 5

Yenilikleriyle Xiaomi Mi Band 5

Genel hatlarıyla ürün incelendiğinde Mi Band 4 ile benzerlikler bulunmaktadır. Mi Band 5’te renkli Amoled ekranın boyutu artmıştır. Önceki sürüme nazaran Mi Band 5’in boyutu %20 arttırılarak ekran 1.1 inç olmuştur. Ayrıca ekranın kenarları ise yuvarlak hatta sahiptir. Xiaomi, kenarların yuvarlatılmasıyla, daha şık bir tasarıma imza atmıştır. Ekranın yuvarlatılması, kayışa da yansıyarak bileklik daha ince bir görünüm kazanmıştır. Ekran parlaklık oranı diğer sürümlere göre arttırılmıştır. Diğer sürümde 400 nit olan ekran parlaklığı bu model de 450 nit olmuştur. Xiaomi Mi Band 5’i güneşli bir ortamda kullanmanız böylelikle daha kolay olmuştur.

Xiaomi Mi Band 5

Xiaomi Mi Band 5 Özellikleri

Ürünün şarj ünitesinde yeniliğe gidilmiştir. Şarj ünitesinin ağırlığı düşürülüp, boyu uzatılmış ve mıknatıs eklenmiştir. Mi Band 5’i kayışından çıkartmadan şarj edebilirsiniz. Bu da seriye eklenmiş yeni bir özelliktir. Bu özellik sayesinde kullanım kolaylığı daha da arttırılmıştır. Kayışlara daha fazla renk seçeneği eklenmiştir. Bunlar, camgöbeği, nane yeşili, turuncu, siyah sarı ve laciverttir.

’Xiaomi Mi Band 5’te görülen en büyük özelliklerden biri de egzersiz tiplerine çeşitli yenilikler getirmesidir. Bu ürün sayesinde hem açık kapalı hem açık hava egzersiz tiplerine göre yeni düzenlemeler yapabiliyorsunuz. İçerisinde tanımlanmış 11 egzersiz mevcuttur. Yeni eklenen egzersiz tipi ise 5 tanedir. Bunlar ise; yoga, kapalı bisiklet, ip atlama, eliptik ve kürek makinesidir.

Xiaomi Mi Band 5, yüksek hassasiyetli 6 eksene sahip sensörü de içerisinde barındırmaktadır. Bununla birlikte artık daha doğru veriler toplanabilir hale gelmiştir.

Gün içerisinde oluşan stresleri ise Xioami markası es geçmemiştir. Bu sürümüyle birlikte akıllı bilekliğiniz sizi stres seviyenizi ölçerek, sizi uyarabilir. Stres seviyenizi ölçtükten sonra, bileklik size bir puan verir. Bu puanların ne anlama geldiklerini ise indireceğiniz uygulama sayesinde detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Getirilen diğer yenilik ise, uykunuz artık bilekliğiniz sayesinde takip edilmekte. Kaç saat uyuduğunuzu, derin uyku sürenizin ne kadar olduğunu bileklikten öğrenebiliyorsunuz. Böylelikle uykunuzun verimliliğini değerlendirme imkanınız oluyor.

Bilekliğin tek şarj ile kullanım süresi, Xioami tarafından 2 hafta olarak iddia edilmektedir. Tabi kullanıcıların ne sıklıkla ürünü kullandığı bu süreyi değiştirecektir. 2 hafta olmasa da sarjın bir hafta boyunca yeteceği kesin gibi duruyor.

 

 

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.