Kadınlar Ne Diyor?

The Sıms 4 ve Eklenti Paketleri

29.04.2021
111
The Sıms 4 ve Eklenti Paketleri

The Sims, Maxis şirketinin kurucu Will Wright önderliğinde tasarlanmıştır. Dağıtımcılığını ise Electronic Arts sahiplenmiştir. The Sims kabaca; hayat, strateji simülasyonlarıyla donanmış bir bilgisayar oyunudur. The Sims oyunu hayatlarımıza 2000 yılında girdi. O günden beri de hem dünyamız hem de The Sims oyun dünyası epey gelişmişlik kazandı. 2000 yılından beri en popüler oyunlardan biridir. Hatta öyle popülerdir ki uzun yıllar en çok satılan oyunlar arasında birinci sırayı kimseye bırakmamıştır. Eklenti paketleri de aynı derecede popüler olmuştur. 2014 yılında ise The Sims 4 oyuncuların beğenisine sunuldu. The Sims 4 ve eklenti paketleri oyuncular tarafından heyecanla oynanmaya devam etmektedir.

The Sims 4 oyunundan kısaca bahsetmek gerekirse; oyun 2014 yılında piyasaya sürülerek en iyi yaşam simülasyon oyunu olarak tarihe geçti. Oyun önceki seriler gibi belli bir kurguya bağlı olmadan ilerler. Sizin yaratacağınız simler sayesinde, oyunun yönünü yine siz belirlersiniz. Bu sürümde ise, sim yaratma ve inşa etme ekranları epey geliştirilmiştir. Diğer sürümlerinden farklı olarak artık; simlerin duygusal bağları, kişilikleri, sosyal davranışları sizin tercihlerinize göre şekillenebiliyor. Oyunun farklarından biriyse, simler aynı anda iki eylemi gerçekleştirebilmektedir. Oyun ilerlerken ise simlerinizin modları oyunun oynanmasına göre değişebilmektedir. Böylelikle hayatın gerçekliği daha iyi yansıtılmış oluyor.

the sims

The Sims 4 Eklenti Paketleri

The Sims 4 oyunu kullanıcılar tarafından baya sevilmişken eklenti paketleri oyuncuları daha fazla heyecanlandırmıştır. Eklenti paketler sayesinde yönetilen hayat simülasyonu daha gerçekçi ve çeşitli olmaktadır. The Sims 4’ün 12 adet eklenti paketi çıkmıştır. Eklenti paketleri ise aşağıdaki gibidir:

 • Get To Work
 • Get Together
 • Get Living
 • Get Famous
 • Outdoor Retreat
 • Spa Day
 • Dine Out
 • Vampires
 • Parenthood
 • Cat and Dogs
 • Seasons
 • Jungle Adventure

Outdoor Retreat ile birlikte, Granite Falls adlı bir kasaba Sims 4’e eklenmiş oldu. Paketi kuran kullanıcılar, Herbalism yeteneği ile karşılaştı. Herbalism sayesinde simleriniz artık bitkisel tıp öğrenebilir. Bu ek paket sayesinde simler; böcek toplayabilir, yeni kişilik özelliklerine sahip olabilir, yaşam amaçlarını değiştirebilirler. Ayrıca paketle birlikte, yeni kıyafetler ve eşyalarda kullanabilirsiniz. Oyunun adından anlaşılacağı üzere, doğada çeşitli aktivitelere çıkabilirsiniz.

Spa Day paketi sayesinde, artık simler daha huzurlu. Yaşadığımız dünyada “mindfulness” anlayışının, The Sims evrenine uyarlanmış hali demek yerinde olacaktır. Simler masaja gidebilir, yoga yapabilir, meditasyonlara katılabilir ve çamur banyoları düzenleyebilirler. Yeni aktivitelerle birlikte simler eskisine göre daha güncele daha fazla yakınlaşırlar.

Dine Out paketiyle, kendi restorantınızı inşa edebilirsiniz. Böylelikle simler dışarıda yemek yemeğe gidebilirler. Aynı zamanda bu mekanlarda çalışıp, aşçı ve garson gibi iş imkanları elde edebilirsiniz.

Vampires paketi, oyuna biraz eğlence katmaktadır. Artık The Sims evreninde vampirler vardır. Vampir özelliği ile simleriniz doğa üstü güçler elde edebiliyorlar. Tüm bunlar eklenen Forgotten Hollow adlı kasaba da gerçekleşmektedir.

Parenthood paketi ile oyunun gerçekliği daha da artmaktadır. Simler, gerçek hayattaki gibi ebeveynlik deneyimlerine sahip olabilirler. Çocuklarının hayatlarına çeşitli müdahalelerde bulunarak onlarla daha sık etkileşime geçerler. Aynı şekilde ergenlik çağını yaşayan simler ise ailelerine sivri çıkışlarda bulunabiliyorlar. Okul projeleri, sivilce problemleri, çeşitli yeni oyunlar sayesinde genç yaştaki simlerin evreni daha da gelişmiş durumdadır.

Get to Work paketi sayesinde, oyuncuların en çok isteği şey gerçekleşmiş oluyor. Yarattığınız simleri artık iş yerlerinde de kontrol edebiliyorsunuz. Tüm hepsi bununla kalmıyor. Yeni iş kolları oluşturup, kendi iş yerlerinizi de açabiliyorsunuz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.