Kadınlar Ne Diyor?

Teşhir Ürünü Mobilya Alınır Mı? 4 Maddede Teşhir Ürünleri

27.04.2021
130
Teşhir Ürünü Mobilya Alınır Mı? 4 Maddede Teşhir Ürünleri

Mobilya fiyatlarının artması nedeniyle çoğu insan artık daha az para verip teşhir ürünü almayı düşünmektedir. Peki ama teşhir ürünü mobilya almak mantıklı mı? Mobilya satın alan kişiler ürünün sağlam ve zararsız şekilde olmasını ister. Mobilyalar taşınma süresinde iyice sarılır ve taşınma sırasında oluşabilecek zararlara karşı korunur. Böylece oluşabilecek bütün olumsuzluklar engellenir.

Mağazalarda satılan teşhir ürünlerinin yıpranma ihtimali yüksektir. Bunun sebebi ürünlerin esnaflar tarafından her gün bulunduğu yerden taşınması, toza ve güneş ışığına maruz kalmasıdır. Bundan dolayı teşhir mobilya, elektronik cihazlara göre daha çok yıpranır.

 

Teşhir Ürünü Nedir?

Teşhir kelimesi sözlük anlamı olarak sergileme anlamına gelebilmektedir. Örneğin sıfır bir ürün 2500 TL ise ürün teşhire koyulduğunda fiyatı 2200-2000 TL’ye kadar düşebilir. Ürünlerin fiyatlarının düşüş yönergesi varsa  defosuna, ürünün teşhirde  kalma süresine göre değişkenlik gösterebilir.

Bazı ürünlerin teşhirde fiyatları sadece 1000 lira düşerken bazı ürünler daha falza düşüş gösterebilir. Mağazalarda gördüğünüz teşhir ürünü cep telefonları, bilgisayarlar ve tabletler siz bunları inceleyip test edin diye açık şekilde stantlarda bulunur. Bu durum sadece elektronik aletlerde değil, beyaz eşya ve mobilyalarda da geçerlidir.teşhir-ürünü-mobilya

Ürünlerin Garantisi Var Mı?

Seçtiğiniz ürünü satın almadan önce iyice incelemelisiniz. Eksik donanımları var mı, herhangi bir yırtılma sökülme mevcut mu dikkatlice bakın. Teşhir ürünlerin garantisi, siz ürünü satın aldıktan sonra adınıza fatura düzenlendiği andan itibaren başlamış olur.

Sıfırdan  paketli ürün aldığınızda  geçerli olan garanti kapsamı teşhir üründe de birebir  geçerlidir. Bu noktada  endişe etmenize hiç gerek yok. Bu değerlendirme kapsamında teşhir ürünü alacak kişilerin gönülleri biraz daha rahat olabilir.

teşhir-ürünü-mobilya

Ucuz Mobilya Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teşhir ürünü mobilya alırken dikkat etmesi gereken birçok nokta vardır. Bu konuda araştırmanızı iyi yapmanız sizin açınızdan yararlı olacaktır. Bir elektronik cihaz alacaksanız ürün içeriklerinin tam olduğunu kontrol edin. Şarj aletinin, kulaklığının ya da bazı firmaların verdiği koruma kılıfının size verildiğinden emin olun.

Teşhir ürünü mobilya almış olsanız bile firma ürünün bütün aksesuarını size vermekle yükümlüdür. Dikkat etmeniz gereken en önemli noktaların başında alacağınız ürünün iyi durumda olup olmadığı gelir. Bu durum mobilyalarda daha çok geçerlidir. Teşhirde kalmış her gün açık alanda bırakılıyorsa evinizde 1 yıl kullandığınız koltuk kadar yıpranmış olabilir. Bunun için ürünü iyice incelemeli ve almadan önce sağlamlığını kontrol etmelisiniz.

 Teşhir Ürünleri Gerçekten Uygun Fiyatlı Mıdır?

Teşhir ürünü alırken fiyatları iyi incelemelisiniz. Bunun için önce ürünün sıfır fiyatını araştırarak başlayabilirsiniz. Sadece mağazalardan değil internet sitelerinden de mutlaka fiyat araştırması yapın. Bunun nedeni artık mağaza ve internet arasında değişen fiyat farkıdır. Sıfır ürün araştırmanız bittikten sonra alacağınız ürünün ikinci el fiyatlarını araştırın. Unutmayın teşhir ürünü birçok kişi tarafından kullanılan bir ürünken ikinci el ürün sadece bir kişi tarafından kullanılmıştır. İki fiyat durumunu karşılaştırıp teşhir ürününü buna göre alabilirsiniz. Ürünlerin fiyat  performans ve garanti kapsamında bir analizini yapmak size bu noktada büyük avantaj  sağlayacaktır. Teşhir mobilya almaya karar verdiğinizde kesinlikle bu teşhir ürünü mobilya alacaksanız görerek almanızı öneririz. Görsellerden yola çıkarak alışveriş yapmak can sıkıcı olabilir. teşhir-ürünü-mobilya

Teşhir Ürünü Almaya Değer Mi?

Bu soru aslında kendi içinde birçok başka soruyu da barındırır. İlk olarak ürünün güncelliğine bakın. Aldıktan 1 sene sonra kullanılmayacak bir ürünü kimse almak istemez. Zaten böyle bir durumda ürün düşündüğünüzden ucuz olsa bile almayın. Bu ürünün yanında daha yüksek fiyatlı ama uzun ömürlü bir ürün varsa tabi ki o ürünü seçmelisiniz.

Teşhir ürünü mobilya  alıp almamak tamamen siz kullanıcıların tercihine kalmış bir durumdur. Bazı mağazalar ürünü elden geçirerek hiç kullanılmamış gibi size sunabilir. Bu durumdan elden geçirilen ürün fiyatı yüksek olsa da ürünün kullanım ömrü daha uzundur. Bu iyi bir şeydir endişe etmenize gerek yok.

Teşhirde birkaç ay kalmış ürünü almak sıkıntı yaratmayacaktır. Ürün teşhirde 1 sene ya da daha fazla kaldıysa bu ürünü almak sizin için pek karlı olmayacaktır. Bunun nedeni de kısa zaman içerisinden size tamir masrafı çıkaracak olmasıdır. Siz de teşhir ürünü mobilya satın alırken bu noktalara dikkat ederseniz sorunsuz bir alışveriş yapabilirsiniz.

Farklı mobilya  türleri ile ilgili bilgi  edinmek isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.