Kadınlar Ne Diyor?

Mutfakta En Etkili 3 Temizlik Malzemelesi

27.04.2021
110
Mutfakta En Etkili 3 Temizlik Malzemelesi

Temizlik yapmayı seven bir toplum olarak mutfağımızın her zaman temiz olmasını isteriz. Bunun içinde en etkili mutfak temizlik ürünlerini araştırırız. Doğru ürünü bulana kadar da hemen hepsini deneriz. Sizler için mutfaklarınızda kullanabileceğiniz en etkili temizlik malzemelerini bir araya getirdik.

Asperox Yağ Sökücünün Etkisi

Asperox yağ sökücü, mutfağınızdaki donmuş yağ lekelerini, fırın ya da davlumbazlarınıza yapışan kirleri etkili performansıyla 5 saniyede çıkartmaktadır. Ürünü lekeleri sıkıyorsunuz ve bekliyorsunuz sonrasında ise mükemmel bir sonuçla karşılaşıyorsunuz.asperox mutfak

İnatçı Yağ Lekeleri Nasıl Temizlenir?

Ev hanımlarının en büyük dertleri arasında kurumuş yağ lekeleri nasıl çıkar sorunu gelir. Mutfaktaki inatçı yağ lekelerini çıkarmak için temizlik malzemesi kullanmadan çıkarabileceğiniz doğal yöntemlerde mevcuttur. Bunların başında sirke gelir. Karbonat, tuz, kabartma tozu, limon da kurumuş yağ lekelerini çıkartmada kullanabileceğiniz ürünlerdir. Bunun yanı sıra bulaşık deterjanı ve çamaşır sulu yağ çözücüleri de kullanarak kesin ve etkili bir sonuç elde edebilirsiniz. Tek gerekli olan yanınızda bir sünger ve nemli bez bulunmasıdır.

Krem Cif ile Temizlikte Püf Noktalar

Mutfağa girdiğinizde tezgahınızın pırıl pırıl parladığını hayal edin. Bu güzel görüntüyü elde etmeniz hiçte zor değil. Mutfak tezgahını temizlemek için sırasıyla yapmanız gerekenlerden kısaca bahsedelim. Bunun için ilk olarak tezgahınızın üzerindeki kırıntıları bir bez yardımıyla temizleyin. Sonrasında krem cifi tezgahın üzerinde çok az gezdirin. Önce nemli bezle iyice temizleyin ve sonrasında kurulayın. O hayal ettiğiniz parlak tezgaha artık siz de sahipsiniz.

Aspiratör Filtrelerinin Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Uzun süredir temizlemeyi unuttuğunuz aspiratörlerin temizliği pekte kolay olmayacaktır. Bunun için etkili yağ çözücü kullanabilirsiniz. Bu işleme geçmeden önce lekeleri yumuşatmanızı öneririz. Aspiratör filtre temizliği için Bir kova ya da tencereye kaynar su, sirke, tuz ve karbonat koyarak aspiratör filtrenizi bu karışımın içinde bekletin. Lekeler yumuşadıktan sonra filtrenin üzerine yağ çözücüyü sıkıp 5-10 dakika bekleyin. Bir sünger ya da ovma teli iyi iyice temizleyin. Aspiratörleriniz ilk günkü görünümüne kavuşacaktır.

Temiz Mutfak Dolapları İçin Yapılması Gerekenler

Mutfakta yemek yapmayı çok seviyorsanız, dolaplarınız yemek buharlarından ya da yağ sıçramalarından nasibini almıştır. Mutfak temizliği yaparken atlamamanız gereken noktalardan biri olan dolaplarını gelin birlikte temizleyelim. Öncelikle temizlik malzemelerini çıkararak başlayalım. Küçük bir kovaya bulaşık deterjanını dökün ve iyice köpürtün. Bir bez veya sünger yardımı ile dolapları bir güzel silin. Dolaplarınızın çizilmesini istemiyorsanız bu uygulamayı nazikçe yapın. Sildiğiniz yüzeyleri kuru bir bez yardımıyla iyice kurulayın çünkü ahşap dolaplarınız varsa ıslak kaldığında kabarmasını istemezsiniz.

Mutfak Evyesi Nasıl Temizlenir?

Mutfakta en kolay temizlenen yerlerden biri hiç şüphesiz mutfak evyesidir. Parlayan bir mutfak evyeniz mi olsun istiyorsunuz. Hemen bunları uygulamaya başlayın. Eğer musluktan gelen suyunuz çok kireçli bir suysa musluğunuz kireçlendiyse musluğunuzun üzerine biraz kireç çözücü dökün. Biraz bekledikten sonra sünger yardımıyla musluğunuzu temiz su ile ovun. Mutfak evyesinin temizliği içinse krem cif kullanabilirsiniz. Lavaboya döktüğünüz cifi sünger ile ovun ve su ile güzelce temizleyin.

mutfak temizliği

Fırın Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Fırınınızın yeni gibi görünmesine tanıklık etmek ister misiniz? O zaman yapmanız gereken çok basit. İsterseniz önce fırınınızı 50-60 derece sıcaklıkta biraz ısıttıktan sonra asperox sarı gücü sıkın ve temizleyin. İsterseniz de fırını çalıştırmadan cif krem ile fırın içi temizliğinizi yapın. Bütün bu temizlik malzemeleri dışında evinizde bulunan doğal yağ çözücü olan sirkeyi de tercih edebilirsiniz. Kabartma tozu, sirke ve suyu karıştırdıktan sonra temizliği yapıp fırınınızın yeni gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.