Kadınlar Ne Diyor?

Hayat Kurtaran Teknolojik Ev Aletleri: 6 Harika İcat

Hayat Kurtaran Teknolojik Ev Aletleri: 6 Harika İcat

Zamanımız artık eskisinden daha değerli. Hepimiz çok hızlı yaşıyoruz ve vaktin yetmediğinden şikayetçiyiz. Hızlı yaşantımızda kullandığımız teknolojik ev aletleri de hızımıza ayak uydursun istiyoruz.

Saatlerce bir çamaşır makinesinin karşısında beklemek istemiyoruz. Eve döndüğümüzde sıcak ve havasız bir evle karşılaşmak istemiyoruz. Tehlike durumlarında evimizi uzaktan kontrol edebilmek istiyoruz.

Robotların bizim için hazırladığı harika yemekleri yemek istiyoruz. Durun durun! Henüz o kadar değil. Bu isteğimizi direkt olarak karşılamasa da birçok kolaylık sağlayabilecek teknolojik ev aletleri sıraladık. Buyurun bakalım!

·       Akıllı Priz

 

En kullanışlı teknolojik ev aletleri listesinde ilk olarak akıllı prizler bulunuyor. Bu prizler evinizdeki elektrik bağlantılı cihazların uzaktan yönetilmesine imkân verir. Wifi bağlantısı sayesinde cihazlarınızı telefonunuz yardımıyla kontrol edebilirsiniz. Üstelik bunu yapabilmek için evde olmanıza gerek yok! Bu işlemleri bulunduğunuz yerden yapabilirsiniz.

Işıklarınızı, klimalarınızı, panjurlarınızı bu prizler sayesinde uzaktan açıp kapatabilirsiniz. Akıllı bir prize takmanız ve Wifi’a bağlanmanız yeterli!

Aynı zamanda bu prizlerde zamanlayıcı özelliği de bulunabiliyor. İstediğiniz gün ve saat aralıklarında cihazınızı çalıştırabilirsiniz. Bazılarında bulunan güç ölçer eklentisi ile elektrik tüketiminizi gözlemleyebilirsiniz.

 

·       Akıllı Fırınlar

 

Akıllı bir fırınlar da tıpkı prizler gibi uzaktan kontrollü teknolojik ev aletleri arasındadır. Fırınınızı özel olarak tasarlanmış uygulama sayesinde uzaktan kontrol edebilirsiniz.

Dilediğiniz yerden dilediğiniz zaman aralığında çalıştırma imkânınız bulunuyor. Aynı zamanda yine yardımcı uygulamalar sayesinde doğru pişirme zamanı ve türünü görebiliyorsunuz.

Fırının Wifi bağlantısı sayesinde bulunduğunuz yerden kapatabilirsiniz. Önceden hazırladığınız yemeği işteyken çalıştırıp geldiğinizde hazır bir yemek bulabilirsiniz. Üstelik birçok akıllı fırın aynı anda birden fazla yiyeceği farklı sıcaklık ayarlarında pişirebilir. Eve girdiğinizde güzel yemek kokularıyla karşılaşmanız teknolojik ev aletleri ile artık çok kolay!

·       Buharlı Temizleyiciler

 

Buharlı temizleyiciler kirli yüzeylerin yüksek sıcaklık ve basınçtaki su buharının gücüyle temizlenmesi prensibiyle çalışır. Eklenen suyun yüz derecede püskürtülmesi yardımıyla evde hijyenik yüzeyler sağlanabilir.

Birden fazla aparat içerdiğinden birçok yüzeye uygun olarak kullanılabilir. Duvarlar ve dolap kapakları için geniş bir aparat içerir. Mutfaktaki yüzeylerde daha küçük ve dokulu bir başlığı kullanılır. Aynı zamanda küçük ve ince başlıkları sayesinde ulaşılması zor alanları da kolaylıkla temizleyebilirsiniz.

Makinenizi ıslak ve sıcak yüzeylerde kullanmanız tavsiye edilmez. Parke gibi yüzeylerde de olumsuz sonuçlar doğurabilir.

·       Akıllı Çamaşır Makinesi

 

Uzaktan bağlantıya imkân tanıyan teknolojik ev aletleri içerisinde akıllı çamaşır makineleri de bulunur. Yıkama, durulama, sıkma ve kurutma süreçlerinin tamamını takip edebilirsiniz.

Birçok üründe deterjanın tamamı eklenir ve makine yeterli miktarda deterjanı yıkamalarda kullanılır. Akıllı seçeneklerde kalan deterjan miktarınızı da telefonunuzdan takip edebilirsiniz.

Makinenizin bittiğini kontrol etmek için yanına gitmenize gerek yok! Koltuğunuzda otururken telefonunuza bakmanız yeterli.

·       Hava Temizleyiciler

 

Bu cihazlar bulunduğunuz alanın hava kalitesini arttırmaya yönelik teknolojik ev aletleri arasındadır. Havadaki mikrop ve virüsleri öldürür. Toz, tüy gibi istenmeyen maddeleri yok eder.

Bu özelliği sebebiyle evcil hayvan sahipleri tarafından sıkça tercih edilir. Havanın dengesini insanlar ve evcil hayvanlar için uygun hale getirir.

Solunum rahatsızlığı olanlar için gerekli bir cihazdır. Kullanıldığında burun tıkanıklıklarını ve alerjik reaksiyonları azaltır. Kötü kokuyu yok eder. Küf, bakteri, mantar gibi organizmaların oluşumunu engeller.

Üstelik bu cihazları telefonunuzdaki bir uygulama aracılığıyla uzaktan kontrol edebilirsiniz. Aynı uygulamayla hava kalitenizi gözlemleyip düşük olduğu anlarda cihazı çalıştırabilirsiniz.

teknolojik ev aletleri

·       Uzaktan Kontrollü Kahve Makineleri

 

Kahve tüketimi konusunda kendimize engel olamadığımız günlere hızlı bir geçiş yaptık. Teknolojik ev aletleri listesinde akıllı bir kahve makinesinden bahsedilmemesi mümkün gözükmüyor.

Uzaktan kontrollü kahve makineleri Wifi ve bluetooh bağlantısı sayesinde çalışabiliyor. Telefon uygulamaları burada da kontrol merkezi olarak görev yapıyor. Zamanlayıcı özelliği bulunan kahve makineleri ile kahve kokusu ile uyanmak mümkün!

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.