Kadınlar Ne Diyor?

Seyahat Makyaj Çantası Nasıl Olmalı?

16.08.2021
65
Seyahat Makyaj Çantası Nasıl Olmalı?

Seyahate çıkarken hazırlamanız gereken en önemli çantalardan biri; seyahat makyaj çantası… Peki seyahat makyaj çantası nasıl olmalı?

Seyahat bir gün ya da haftalar sürecek olsa da kadınlar için seyahat makyaj çantası hazırlamak çok önemlidir. Taşıyabilecek olsak, tüm makyaj malzemelerimizi yanımıza almayı çok isteriz. Ancak kısıtlı bir alan olduğu için tatile ya da seyahate çıkarken yanımıza alacağımız makyaj çantası küçük boyutlarda olmalıdır. Bu nedenle gerçekten kullanacağınız ve seyahat sırasında kırılmayacak ürünleri seçmenizde yarar vardır.

Seyahat boyutundaki makyaj malzemeleri, maliyet olarak daha fazla olabiliyor. Bu nedenle her zaman kullandığınız, nispeten daha küçük boyutlarda olan ve kolayca kırılmayacak ürünleri yanınıza almanız daha avantajlı olacaktır. Seyahat için ayrıca makyaj çantası satın almak yerine, bagaj valizinizi ya da geniş bir el çantanızı kullanabilirsiniz. Daha fazla ipucuna ulaşmak için yazımızın devamına göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Seyahat Makyaj Çantası Hazırlama Rehberi

Seyahat makyaj çantası hazırlarken, en az ürünle en çok verim alabileceğimiz bir çanta hazırlamayı amaçlıyoruz. Bunun için günlük makyaj rutinimizde en çok tercih ettiğimiz ve kırılması zor olan ürünleri seçmeye dikkat etmeliyiz. Şimdi seyahat makyaj çantası içerisinde mutlaka yer alması gereken ürünler hakkında ipuçlarımıza geçelim…

  • Güneş Kremi

Güneş kremi özellikle bahar ve yaz aylarında, makyaj rutinimize eklememiz gereken ürünlerin başında gelir. Cildimizi beslemek, UVA ve UVB ışınlarından korumak ve makyajımızı daha hoş göstermek için mutlaka güneş kremi kullanmalıyız. Makyaj bazı ve iyi bir nemlendirici görevi de gören yüksek korumalı güneş kremleri tatil makyaj çantası içerisinde mutlaka yer vermeniz gereken ürünlerden biridir.

  • BB ya da CC Krem

Seyahat makyaj çantası hazırlığını yaz tatili için yapıyorsanız, fondöten yerine BB ya da CC krem bulundurmayı tercih edebilirsiniz. Fresh bir yaz makyajı için, makyaj çantanızda teninize uygun BB ya da CC krem bulundurabilirsiniz. Bu sayede ayrıca fondöten taşımanıza da gerek kalmayacaktır.

  • Far Paleti

Göz makyajının olmazsa olmazı farları daha rahat taşımak ve daha az yer kaplaması için tekli yerine palet olarak kullanabilirsiniz. Yazın renkli kışın nude tonlarındaki ya da istediğiniz renk tonundaki far paletini makyaj çantanızda bulundurmanızı tavsiye ediyoruz.

  • Günlük ve Gece İçin Ruj

Seyahat makyaj çantası içerisinde çok fazla ürün bulundurmamak adına, bir gece bir de gündüz için ruj almanızı öneriyoruz. Gündüz daha açık gece için de daha koyu bir tonda ruj tercih edebilirsiniz.

  • Nemlendiriciler

Dudaklarınız ve cildiniz için birer adet, en küçük boyutlarda nemlendirici alabilirsiniz. Cildinizi nemlendirmek çok önemlidir. Aynı zamanda düzenli olarak kullandığınız gece ve gündüz kremleriniz varsa bunları da makyaj çantası içerisine almanızı öneriyoruz. Cildinizin alışık olduğu bakım rutinini olabildiğince korursanız, akne ya da benzeri cilt problemlerini de büyük ölçüde önleyebilirsiniz.

  • Çift Taraflı Fırçalar

Makyaj fırçasıyla makyaj yapmaya alışkınsanız, yanınıza çift taraflı olan fırçalardan almayı tercih edebilirsiniz. Makyaj çantası içerisinde bulunan tek bir ürünle daha fazla işlem yapmaya odaklı olarak, tek taraflı olanlar yerine çift taraflı olan fırçaları tercih etmek daha avantajlı olacaktır.

  • Makyaj Temizleme Ürünleri

Makyaj temizleme suyu ve pamuklarını yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz. Makyajınızı iyi bir şekilde temizlemek için makyaj temizleme suyu ve makyaj pamuğu alırken yeterli miktarda almaya özen göstermelisiniz. Seyahat süresi kadar makyaj pamuğu almaya ve makyaj temizleme suyunun plastik ambalajda olmasına özen göstermelisiniz. Aksi takdirde makyaj temizleme suyu şişesi kırılarak seyahat makyaj çantası içerisine dökülebilir.

Seyahat Makyaj Çantası Boyutu Nasıl Olmalı?

Özel araçla yapılan yolculuklarda, bagaj boyutu nispeten daha geniş olabiliyor. Ancak uçak ya da otobüs gibi toplu taşıma araçlarında yapılan yolculuklar için, olabildiğince küçük makyaj çantası hazırlamakta fayda vardır. Bu nedenle de seyahat makyaj çantası hazırlarken, makyaj malzemelerini olabildiğince minimal düzeyde seçmenizi öneriyoruz.

El bagajı boyutundaki valizinizi de makyaj çantası olarak kullanabilirsiniz. Eğer fazla sayıda ve büyük boyutlarda makyaj malzemeleriniz varsa, bu boyutta bir valiz işinize yarayabilir. Böylece herhangi bir makyaj malzemenizi feda edip yanınıza almamanıza da gerek kalmayacaktır. Makyaj çantası kullanıyorsanız, sağlam ve su geçirmez olmasına da özen göstermenizi tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.