Kadınlar Ne Diyor?

Kış Günlerinde Kurtarıcınız Olacak El Maskesi

08.05.2021
100

Kış Günlerinde Kurtarıcınız Olacak El Maskesi Nedir, Ne İşe Yarar?
Eller vücutta en çok kullanılan ve dış etkenlere karşı en açık olan bölgelerdir. Temizlik gibi elleri tahriş edebilecek faaliyetlerden sonra bakım gerektiren eller özellikle kış aylarında sık sık ilgi ister. Eller için özel olarak üretilen birçok bakım ürününün yanında herkesin evde kendi başına yapabileceği bakım maskeleri de bulunmaktadır. Gün içinde zarar veren birçok etkiye maruz kalan eller, tahriş olup yaralara da sebep olabilir. Kış mevsiminde kuruyan ve çatlayan ellerde bu kurulukla oluşan yaralar can acıtıcı bir hal bile alabilmektedir. Bu yaraları ve olumsuz etkileri engellemenin en iyi yollarından biri de el maskesi yapmaktır.

Kış Günlerinde Kurtarıcınız Olacak El Maskesi

Kış Günlerinde Kurtarıcınız Olacak El Maskesi Nedir?

El maskesi özel içeriklerle üretilen ve ellere bakım yapılması için kullanılan bir üründür. Elleri besleyip nemlendirerek canlı bir görüntü kazandırır.  Hazır kozmetik ürün olarak alınabilen el maskesi evde yapımı da kolay bir üründür. Her ne kadar en az dikkat edilen bölge olsa da eller, en az yüz kadar özenli bakım istemektedir. Özellikle kış aylarında ki soğukluk ve kuruluğun sebep olduğu çatlaklar ve gerginlikler için besleyici ve nemlendirici bakım yapan el maskesi çeşitleri için birçok seçenek mevcuttur.

Kış Günlerinde Kurtarıcınız Olacak El Maskesi Ne İşe Yarar?

Kış Günlerinde Kurtarıcınız Olacak El Maskesi

Her cilt tipi farklı özelliklere sahip olmasına karşın herkesin elleri önemli bakım istemektedir. Cilt ne kadar yağlı bir özelliğe sahip olsa da soğuk ve kuru havalar kurumalara ve gerginliklere yol açabilir. Kış Günlerinde Kurtarıcınız Olacak El Maskesi ne işe yarar sorusunun cevabı ise bu gerginliği ve kuruluğu gidermekte kullanılmasıdır. Özel içeriklere sahip el maskesi malzemeleri, cilt tipine uygun besleyici özelliğe sahiptir. Düzenli ve doğru uygulanan el maskesi, cilt üzerinde oluşan kuru görüntüyü ve gergin hissi engellemeye yardımcı olur. El kremlerinin sıkça kullanılması işe yarasa da el maskesi daha etkili bir yöntem olmasından dolayı bakım için daha çok tercih edilmektedir.

Kış Günlerinde Kurtarıcınız Olacak El Maskesi Çeşitleri

Kış Günlerinde Kurtarıcınız Olacak El Maskesi

Kış Günlerinde Kurtarıcınız Olacak El Maskesi

En çok ihmal edilen bilge olan eller aslında vücudun geri kalanı kadar bakıma ihtiyaç duymaktadır. Bu bakım için her cilt tipine ve duruma göre farklı seçenekler mevcuttur.

Bakım kategorimizi inceleyebilirsiniz.

  • Nemlendirici el maskesi özellikle kuru cilt tipleri için en uygun maskedir. Soğuk hava koşullarında zaten kuru olan ciltler daha da kuruyarak, yaralara sebep olabilmektedir. Kış Günlerinde Kurtarıcınız Olacak El Maskesi vebu yaralar zamanla ciddi boyutlara ulaşarak rahatsızlık hissine yol açacaktır. Nemlendirici el maskesi malzemeleri değişkenlik gösterse de en sık kullanılan ürün badem yağıdır. Badem yağı, cilde oldukça olumlu etkileri olan nemlendirici özellikli bir üründür.
  • Cilt bakımında çoğunlukla başvurulan malzemeler doğal bitki yağlarıdır. Bu yağlar içerisindeki minerallerle cilde en iyi bakımı yapmakla bilinirler. Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı en iyi besleyici özelliklere sahip yağlardır. Hazır el maskesi ürünleri içerisinde bu doğal yağların bulunanından seçmek iyi bir bakım sağlayacaktır.
  • Diğer etkili olduğu bilinen iki malzeme olan bal ve karbonat da birlikte iyi bir bakım maskesi olarak hazırlanabilmektedir. Belli miktarlarda bal karbonat ve limon eklenerek yapılabilecek el bakım kürü ile çatlaklar ve kuruluk hissi geçirilebilir.
  • Peeling de yine el bakımı için çok faydalı bir yöntem olacaktır. Hem temizlik hem de nemlendirici özelliklerde olan el maskeleri, nazikçe cilde uygulandığında istenilen canlı görüntü elde edilecektir.
  • Doğru beslenme ile sağlanabilecek bakımlı cilt için en faydalı besin E vitaminidir. E vitaminleri kapsül olarak da satıldığı için evde el maskesi yapımı için de rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir. Uygun nemlendirici içeriklerle birleştirilen vitamin elleri besleyerek, taze bir görüntü sağlayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.