Kadınlar Ne Diyor?

Kaş Sabitleyici Sabun Nedir?

Kaş Sabitleyici Sabun Nedir?

Kaş sabitleyici sabun, düzgün, yeteri kadar kavisli ve dolgun bir kaş elde etmek için üretilen bir makyaj ürünüdür. 90’larda meşhur olan kalem gibi kaşları hatırlamayanız yoktur. Günümüzde ise bunun aksine doğal görünümlü, tüylü, doğal kavisli ve kalın kaşlar moda haline gelişmiştir. Doğal, yüzünüz ile dengeli, doğal olduğu kadar da düzgün görünen kaşlar makyajın tamamlayıcı bir unsurudur.

Kaşlarınız yüzünüz ile doğru orantılı, doğal kaş görünümünde ve yeteri kadar dolgun olduğunda daha güzel bir simaya sahip olursunuz. Aynı zamanda yaptığınız makyaj doğru kaş görünümü sayesinde kendini daha iyi gösterecektir. Makyajınız ne kadar şık olursa olsun kaşlarınızın şekli bozuk ise şık görüntü elde edemezsiniz. Yüz güzelliğinde makyaj, kirpik, cilt bakımı kadar kaş görünümü de oldukça önemli bir faktördür. Bu yüzden doğru kaş bakım ürünlerini, kaş sabitleyici sabun kullanarak doğru bir görüntü elde edebilirsiniz.

Kaş kıllarınızın dolgun görünmesi kadar sabit görünüyor olması da oldukça önemlidir. Bunun için kaş permaları, kaş ürünleri gibi pek çok tercih bulunmaktadır. Ancak kaş sabitlemenin ucuz yollarından biri ise elbette ki kaş sabitleyici sabun kullanmaktır. Kaş sabitleyici sabun sayesinde kaşlarınız sabit ve düzgün bir görünüme kavuşur.

Kaş Sabitleyici Sabun Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kaşlarınıza kalkık, sabit ve dolgun bir görüntü kazandırmak için kaş sabitleyici sabun almak için bazı püf noktalarına ihtiyacınız vardır. Doğru ve etkili bir kaş sabitleyici sabun almanız için bu püf noktalarına dikkat etmeniz önemlidir. Kaş sabitleyici sabun alırken dikkat edilmesi gerekenler ise şunlardır;

 • Alacağınız kaş sabitleyici sabun şeffaf renkte olmalıdır. Aksi durumda beyaza kaplanmış kaşlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.
 • Gliserin içermesi gerekir.
 • Teninize uygun bir sabun tercih etmelisiniz. Her cilt tipi birbirinden farklıdır. Kendi cilt tipinize uygun olan kaş sabitleyici sabun almalısınız.

Kaş Sabitleyici Sabun Nasıl Kullanılır?

Kaş sabitleyici sabunu kaşlarınıza uygularken adım adım ilerlemeniz daha doğru olacaktır. Kaş sabitleyici sabun uygulamasının adımları ise şu şekilde sıralanmaktadır;

 1. Öncelikle kaş sabitleyici sabunu bir miktar ıslayınız. Sabun hafif yumuşamalı ama asla köpürecek kadar ıslak olmamalıdır.
 2. Daha sonra ise temiz ve kullanışlı bir maskara ile sabunun yüzeyinden gerekli miktarda sabunu maskaraya alınız.
 3. Daha sonra ise kaşlarınızın diki kavisli, aşağı veya yukarı yönlü nasıl tercih edecekseniz maskara ile hafifçe tarayın. Kaşlarınızı istediğiniz yönde tarayarak sabitleyin.
 4. Kaşlarınız gür ise kaş sabitleyici sabun kullanmak sizin için yeterli olacaktır. Ancak kaşlarınız seyrek ise maskara ile istediğiniz yönde sabitleme işlemi yaptıktan sonra uygun kaş kalemi kullanarak boş olan kısımları doldurunuz. Bu sayede kaşlarınız hem sabit, hem dolgun bir görünüme sahip olacaktır.

Ev Yapımı Kaş Sabitleyici Sabun

Kaş sabitleyici sabunu pek çok markadan tedarik edebileceğiniz gibi evde kendinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Bu sayede içerisine cildinizin ihtiyacı olan yağları, esansları da ekleme şansı elde etmiş olursunuz. Ev yapımı kaş sabitleyici sabun elde etmek için gerekli olan malzemeler ve yapılışı ise aşağıdaki gibidir;

 • 6 gram balmumu
 • 6 gram hindistan cevizi yağı
 • 4 gram hint yağı
 • 4 gram shea yağı
 • 2 gram kenevir tohumu yağı
 • 5 damla 100 neem yağı
 • 5 damla E vitamini
 • 12 damla biberiye esansiyel yağı

Kaş sabitleyici sabun yapım aşamaları genel olarak şu şekildedir;

 • Ev yapımı kaş sabitleyici sabunu benmari usulü yapacağız. Bunun içinde kaynamış su ve içerisine oturtabileceğiniz ısıya dayanıklı bir kap gerekmektedir.
 • Öncelikle 6 gram balmumu kabın içerisine alınır. Balmumu sıvı hale gelene kadar 30-40 sn kadar eritiniz.
 • Daha sonra ise hint yağını, Hindistan cevizi yağını, shea yağını, kenevir tohumu yağını balmumu üzerine yavaşça ekleyip karıştırınız.
 • 30 saniye boyunca benmari usulü olarak erittiğiniz malzemelerin üzerine E vitamini, neem yağını ve biberiye esansiyel yağını ekleyerek homojen bir karışım elde edene kadar karıştırınız.
 • Oluşturduğunuz karışımı boş krem kaplarına veya uygun bir kap içine alarak soğumaya bırakınız.
 • Birkaç gün iyice dolup, sabitlenmesini bekleyiniz.
 • Ardından ev yapımı kaş sabitleyici sabununuzu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Ev yapımı kaş sabitleyici sabun içerisine koyulan balmumu haricindeki yağ ve vitaminleri kendi cildinizin ihtiyaçlarına göre değiştirebilirsiniz.

 

 

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.