Kadınlar Ne Diyor?

Ünlülerin Sıklıkla Kullandığı Kapsül Dolap Nedir?

22.04.2021
76

Moda dünyası hızlı değişimlerle birçok akımı hayatımıza getiriyor. Son yıllarda en çok tercih edilen minimalist tarz dolaplara da sirayet etmiş durumda.

Ünlülerin Sıklıkla Kullandığı Kapsül Dolap Nedir?

Kapsül dolap olarak adlandırılan bu yeni akımda temel amaç fazla kıyafetleri ortadan kaldırarak az ve öz bir düzen elde etmek.Peki, Kapsül dolap nedir?  İşte bu harika dolapla ilgili bilinmesi gereken her şey…

Kapsül Dolap Nedir?

unlulerin elbiseleri

70’li yıllara kadar uzanan bir tarihi olan kapsül dolap terimini ilk olarak Susie Faux kullanmıştır. Tüketim çılgınlığı adını almış olan, ihtiyaç fazlası birçok ürünü satın almak ve bulundurmak durumu, minimalist akımla hayatın her alanında düzeltilmeye çalışılıyor. Bu minimalist akımlardan biri olan dolapta da ihtiyaç duyulacak her şey yer almasına karşın fazla hiçbir eşyaya yer yok.

En çok tercih eden insanlar genelde ünlüler oluyor. Birçok yerde minimalistliğin ve sadeliğin başarıyı getirdiği söylenmektedir. Büyük başarılar elde etmiş ve belli bir ün kazanmış kişilerin de bu dolabı kullandığı biliniyor.

Cem Yılmaz, Mark Zuckerberg gibi dünyanın her yerinden tanınan insanların tercih ettiği kapsül dolap, her zamana ve modaya uyan parçalarla sadeliği ön plana çıkarıyor. Birçok kapsül dolap örnekleri mevcut olsa da temel olarak içerisinde aynı parçalar yer almaktadır.

kapsul dolabi hazirligi

Dolapta Nelere Yer Verilmeli?

Belli zaman dilimleri için kıyafetlerin belirlendiği kapsül dolapta daha çok mevsimler baz alınıyor. 3 veya 6 aylık sürelerde nelerin giyileceğini ve ne kadar parça kıyafetin yeterli olacağına karar verilip bu süre içerisinde alışveriş yapılmamaya çalışılıyor. Olmazsa olmaz belli parçalarla uzun bir süreyi geçirilebiliyor. İşte dolapta olması gereken bazı parçalar.

giyim degisimi

  • Kış mevsiminde en çok ihtiyaç duyulan kabanlardan her renk almak ne kadar güzel ve şık gelse de aslında tek bir kabanla bütün kış geçirilebilir. Kış aylarında daha çok koyu renkler tercih edileceğinden ve siyah renk de her renkle gayet uyumlu olacağından tek bir siyah kaban kapsül dolap için ideal bir parçadır.
  • Yine her renkle uyumlu olan siyah, pantolonda da en çok tercih edilenler arasındadır. Bütün kombinelere uyumlu olan siyah pantolon gidilen her yere giyilebilecek ve dolaptan eksik edilmemesi gereken bir kıyafettir.
  • Düz ve çok tercih edilen renklerdeki tişörtler de bu dolap için idealdir. Beyaz veya siyah renkte basit tişört adı verilen bu parçalar her durumda giyilebilen kurtarıcı parçalar olmasından dolayı minimalist tarz sahibi kişilerin de en çok tercih ettiği kıyafetlerdir.
  • Sonbahar aylarında giyilen trençkotlar için de tek bir renk seçeneği uygun olacaktır. Çoğunlukla toprak renklerin tercih edildiği sonbaharda yine bu renklerde bir trençkot bütün mevsim giyebileceğiniz ideal bir kıyafet olacaktır.
  • Yaz aylarında açık renkler daha çok tercih edilir. Fakat her ayakkabının her renginden almak aşırıya kaçacaktır. Bu sebeple bütün kombinlere uyacak beyaz bir spor ayakkabı dolapta yerini alırsa keyifli ve tarz bir yaz mevsimi geçirilecektir.
  • Dolap konsepti için ideal bir parça olan ve yine birçok kombine yakışan kot pantolonlar hem oldukça tarz bir görünüme hem de sade bir hayata sahip olunmasını sağlar.
  • Kış aylarında mutlaka kullanılan botlar için de yine renk uyumu sıkıntısı çekmemek ve fazladan alışveriş yapmamak için siyah bir bot bütün ihtiyacı karşılamaya yetecektir.
  • Birçok kişinin tarzına uyan siyah deri ceketler ise dolapta yer alması gerekenlerdendir. Birçok kıyafetle rahatlıkla kombin yapılabilen deri ceketlerden yine kolay bir renk olan siyahı tercih etmek birçok açıdan kurtarıcı olacaktır.

unlulerin kapsul dolabi

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.