Kadınlar Ne Diyor?

Kalıcı Makyaj Nedir, Nasıl Uygulanır?

Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Uygulanır?Makyaj güzellik trendleri üzerinden şekillenen ve her dönem değişen bir modadır. Uzun yıllardan beri kadınlar güzel ve bakımlı görünebilmek için birçok yola başvurmuştur. Eski çağlarda allık ve göze sürme çekmekten ibaret olan makyaj uygulaması günümüzde çok çeşitli malzemelerle yapılmaktadır. Makyajda en önemli faktör kalıcı olmasıdır. Uzun saatler yüzde kaldığı için ilk sürüldüğü şekli ile görünmesi istenmektedir. Bunu için çıkan kalıcı makyaj yüzdeki belli bölgelere uygulanarak daha uzun süreli bir makyaj görüntüsü sağlamaktadır.

Kalıcı Makyaj Nedir, Nasıl Uygulanır?

Kalıcı Makyaj Nedir?

Kalıcı makyaj uygulaması yüzün belli bölgelerindeki renkleri belirgin yapmak için kullanılan bir yöntemdir. Derinin üst tabakası olan epidermise uygulanır. Teknik olarak dövme ile benzerlik gösterse de o kadar derine yapılmaz ve bu sebeple kalıcılığı belli bir süreyle sınırlıdır. Herkeste değişkenlik göstermek üzere kalıcı makyaj 2 ila 5 yıl arasında bir kalıcılık sağlamaktadır. Bu süre kişinin vücuduna ve metabolizmasına göre değişir.

Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Uygulanır? ‘ın amacı hem zamandan hem de malzemeden tasarruftur. Her gün makyaj yapmaya uzun süre harcayan kişilerin daha sık tercih ettiği bu uygulama kolaylık sağlar. Özellikle çalışanlar için oldukça pratik bir yöntemdir. Kalıcı makyaj kaş, eyeliner ve dudak olarak 3 bölgeye uygulanır.

kaslarda kalici makyaj nasil yapilir

Kaşlarda Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Uygulanır? uygulaması için 3 farklı yöntem vardır. Her bir yöntemde uygulanan şekil ve malzeme farklıdır.

  • Microblading yöntemi: Microblading yöntemi için özel kalıcı makyaj kalemi kullanılır. Kalem şeklindeki bu alet ile belirlenen kaş şekli üzerine çizikler atılır. Kalemin ucundaki küçük bıçaklar yüzeysel bir uygulama yapar ve derinin altına inmeden kıl görünümü oluşturur. Bu kalemler kişiye özel ve tek kullanımlıktır. Renkler her zaman için cilde ve saçlara uygun seçilir.
  • Kaş boyama tekniği: Kaş boyama tekniği için derinin altına inmek gerekmektedir. Kalıcı makyaj aleti ve ucundaki iğneler ile deri altına işlem yapılır. Bu teknik boyama tekniği olduğu için kaşlarda doğal bir kıl görünümü elde edilmez. Daha çok boyanmış ve doldurulmuş gibi durur. Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Uygulanır? İle yine uygun renk seçimleriyle yapılmaktadır.
  • Kıl tekniği: Boyama tekniğinden farklı olarak bu teknikte kıl görünümü verilebilir. Yeni geliştirilen kalıcı makyaj cihazı ile boyama tekniğindeki aynı uygulamalar yapılır fakat daha doğal bir görüntü elde edilmesi sağlanır. Bu kalıcı makyaj tekniğinde herhangi bir acı veya ağrı hissedilmez.

kalici eyeliner nasil yapilir

Kadın bakım kategorimizi incelemelisin…

Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Uygulanır?

Eyeliner makyaj yapanlar için vazgeçilmez bir parçadır. Gözleri ön plana çıkaran ve etkileyici bakışlara sahip olmayı sağlayan eyelinerın sürülmesi bazen zorlayabilir. Belki de makyajda en çok vakit alan kısımdır. Bu sebeple devamlı makyaj yapan ve eyeliner kullanan kişiler, kalıcı makyaj için en çok eyeliner uygulamasını tercih etmektedirler. Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Uygulanır? ve bu uygulamada eyeliner şekli belirlenir ve kalıcı makyaj iğnesi ile göz kapağına istenilen renk uygulanır. Uygulama öncesi bölge mutlaka temizlenir. Acı hissi çok az da olsa kişinin isteğine bağlı olarak bölgesel uyuşturma sağlayan jeller uygulanabilmektedir. Kalıcılığı ise yaklaşık 2 yıl kadardır.

Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Uygulanır?

Dudaklarda Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Dudaklara en çok sürülen malzeme rujdur fakat dudak kalemi de bir o kadar çok kullanılır. Bunun sebebi ise dudak şeklini belirginleştirmektir. Sterilize edilmiş iğneler ile şekli belirlenen dudağa makyaj uygulaması yapılır. Burada önemli olan nokta dudağın şeklini iyi belirlemektir. Dudakları küçültme ve büyütme işlemi de yapılır fakat bu konuda oldukça dikkat istemektedir. Yüzün simetrisi bozulmayacak şekilde ayarlama yapmak büyük önem taşımaktadır. Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Uygulanır?

Şekil belirlendikten sonra kişinin cilt tonuna göre uygun bir renk belirlenir ve kalıcı makyaj boyası ile boyanır. Kalıcı Makyaj Nedir Nasıl Uygulanır? ile dudak makyajı sadece kadınlara yapılmaz. Dudaklarında sorun yaşayan ve görünümünü düzeltmek isteyen erkekler de bunu kullanmaktadır. Çok koyu veya çok açık olmayacak bir renk belirlendikten sonra uzmanlar tarafından işlem gerçekleştirilir. Dudaklarda kalıcı makyaj dayanma süresi 2-3 yıl arasında değiştiği için renk ve şekil seçimi önemlidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
    Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.