Kadınlar Ne Diyor?

Kadınların En Sevdiği Ruj Rengi Hangisi

04.05.2021
70

Kadınların en çok sevdiği ruj rengi nedir? Veyahut en çok tercih ettiği ruj hangisidir? Ruj seçiminde neye dikkat ederler? Bu yazımızda sizlerle beraber bu soruların yanıtlarını vermeye çalışacağız. Gelin lafı fazla uzatmadan konumuza geçelim.

Kadınların En Sevdiği Ruj Rengi Hangisi

Kadınların En Sevdiği Ruj Rengi Hangisi ?

Her yıl kıyafetler gibi makyaj tarzından saç kesimine hatta kaş modeline kadar değişiklikler gözlenmektedir moda veya trend diye adlandırılan bu durum tabii ki ruj rengini de etkilemektedir. Her şeye rağmen yani modaya rağmen en çok tercih edilen ya da kullanılmakta vazgeçilmeyen ruj hangisidir? Herkesin dikkat ettiği ilk şey doğru tonda ruj rengini bulmaktır. Bu nedenle ruj seçimin de hanımlar öncelikle ten rengi, saç rengi ve göz rengi dikkate alırlar. Kadınların En Sevdiği Ruj Rengi Hangisi veTen rengi, saç rengi ve göz rengi koyu olanlar, ruj seçerken soğuk renkleri seçmektedir.

En çok tercih edilen renklerin başında kırmızı renk ruj gelmektedir. Çünkü genelde kırmızı ruj bütün kadınlara yakışıyor. Kış aylarında ve özel davetlerde kadınlar genelde kırmızı, bordo, nar çiçeği ve koyu kahve rujları tercih etmektedirler. Kusursuz bir dudak makyajı için elbette
ruj seçimi çok önemlidir bütünsel anlamda mükemmel görünmek isteyen bayanlar bir makyaj duruşuna sahip olmak için en doğru ruju seçip kullanırlar. Çünkü ancak bu şekilde hem teniyle hem de kombini ile enfes bir uyuma ulaşırlar.

Ruj renklerinde seçim yaparken önce cilt tonlarında sonra cilt alt tonuna ve en sonda da tarzına ve kombinine uygun renklere yönelerek doğru ruja ulaşırlar. Tüm bunları inceledikten sonra değişik ruj renkleri arasında;

En çok tercih edilen veya en uygun olan ruj hangisi, her stile uygun ruj renkleri neler?

Kadınların En Sevdiği Ruj Rengi Hangisi

Kadınlar için ruj rengi neden önemlidir ?

Kadınlar en çok hayat kurtaran dediğimiz kendine has bir enerjiye sahip ve kullanan herkesle kusursuz bir şekilde bütünleşen rujları daha çok kullanırlar. Bunlar daha çok pastel tonlardır. Kadınların En Sevdiği Ruj Rengi Hangisi ile Ruj renkleri mevsimsel olarak ayrıldığında kışın mercan ve bordo her tenle uyumlu tonlar daha çok tercih edilmekte bazen tenle uyum yakalayan bazen de kontrast oluşturan bu renkler her zaman her makyaj stilinde rahatlıkla kullanılabiliyor.

Diğer bakım içeriklerimiz

Son dönemlere baktığımızda ise çok popülerleşen ve yaz ruj rengi olarak yerini alan ve de oldukça sevilen leylak rengi rujlar için de aynı durum söz konusudur. Bu ruj başta günlük makyaj olmak üzere her an dudaklarla uyum sağlayabilmekte. Bunun dışında genel olarak tüm nude ruj renklerinin her cilt tonuna uygun olduğunu söylemek mümkün ve herkesçe en çok tercih edilen renklerin başında gelir. Çünkü açık renk tenliler nude tonlarda parlak rujlar tercih ettiğinde, esmer ve buğday tenliler mat formlu ürünler kullandığında göz alıcı bir dudak duruşuna sahip olabiliyorlar.

Kadınların En Sevdiği Ruj Rengi Hangisi

Ayrıca günlük makyajda da rujun önemi oldukça fazladır. Çünkü gün içinde en çok yenilenen makyajın başında ruj gelir. Günlük makyajda sık tercih edilen renklerin başında ise pembe ruj bulunur. Nude tonlarından başlayan ve iddialı renklere dek uzanan bir skalada kurtarıcı görevi görmektedir. Bir diğer vazgeçilmez ve çok tercih edilen günlük makyaj tonu ise şeftali tondur. Kadınların En Sevdiği Ruj Rengi Hangisi Nude, kahverengi ve turuncu tonlara sahip rujlarla hem gündelik hem de gece makyajı yapılabilme olanağından çok tercih edilmektedir. Cildinin tonuyla birleşerek kusursuz bir bütünlük sağlayan bu rujlar, doğal bir görünüme açılan kapıdır adeta.

Sonuç olarak en çok tercih edilen ruj kategorisine sadece bir ruj rengini almak mümkün değildir birden çok renk bu kapsama girmektedir. Ten rengine, mevsime hatta giyime göre ruj renklerinin öne çıkan tonları vardır demek daha doğru ve yerinde olacaktır.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.