Kadınlar Ne Diyor?

Hızlı Bir Şekilde Saç Uzatmanın Yöntemleri

Özellikle her kadın saçlarının sağlıklı, uzun ve parlak görünmesini ister. Kuaföre gidip saçlarını kestiren kadınlarda her zaman bir pişmanlık söz konusudur. Kısa kesilen saçlar kolay kolay uzamazlar. Saçların uzaması için düzenli bir şekilde bakımının yapılması gerekir. Bakım yapıldığında saçların daha hızlı bir şekilde uzadığı görülür. Aynı zamanda hızlı bir şekilde saç uzatmanın ikinci kuralı ise düzenli ve sağlıklı gıdalar tüketmektir.

Hızlı Bir Şekilde Saç Uzatmanın Yöntemleri

Hızlı Bir Şekilde Saç Uzatmanın Yöntemleri Vücuda alınan her besin hem vücudu hem saçı hem de cildi doğrudan etkiler. Bu sebeple de protein ağırlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir. Özellikle kuru fasulye, soya, yumurta, balık ve tavuk tüketilmelidir.  Saçların uzamasını engelleyen çeşitli faktörler bulunur. Bunlar; saç maşası, saç düzleştiricisi ve fön makineleridir. Hızlı Bir Şekilde Saç Uzatmanın Yöntemleri Bu ürünler sıklıkla kullanıldığında saçlar yavaş uzar ve aynı zamanda yıpranır. Siz de saçlarınızı kısa süre içerisinde uzatmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. O halde yazımızın devamını okuyarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Saç Uzatan Maskeler

Yumurta Maskesi

Hızlı Bir Şekilde Saç Uzatmanın Yöntemleri

  Yumurtanın içerisinde protein oranı çok yüksektir. Saçlar için olmazsa olmaz vitaminler arasında da protein yer alır. Bu sebeple de saçların sağlıklı olmasını ve hızlı uzamasını isteyen herkes haftada bir iki defa yumurta maskesi yapmalıdır. Bir kabın içerisine bir tane yumurta ve üzerine de bir yemek kaşığı zeytinyağı ekleyip karıştırıldıktan sonra fırça yardımı ile saçlara uygulanmalıdır.  Bu karışım saçlarda bir saat bekletilmelidir ve saçlar bone ile sıkıcı sarılmalıdır. 1 saatin sonunda bol su ile saçlar durulanır. Bu yöntem hücreleri yeniler ve aynı zamanda saç köklerini kuvvetlendirir. Saçlarda bulunan dökülme ve kepeklenme sorunu da giderir.

 Elma Sirkesi

Elma sirkesi saçlarda meydana gelen problemler için tercih edilen ilk besindir. Çünkü birçok saç problemine kısa süre içerisinde çözüm sağlar. Saç köklerinin uyarılmasına yardımcı olarak saçların daha kısa süre içerisinde uzamasını sağlar. Haftada 2 defa durulama suyuna eklenip saçlara kullanılabilir. Kokusunu sevmeyen kişiler ise içerisine lavanta yağı veya limon yağı ekleyip kokusunun güzel olmasını sağlayabilirler. Elma sirkesini saçlarınıza uyguladığınız zaman durulama yapmanıza gerek yoktur.

Hızlı Bir Şekilde Saç Uzatmanın Yöntemleri

Soğan Maskesi

Soğanın içerisinde oldukça fazla oranda sülfür maddesi yer alır. Kokusu birçok kişinin rahatsız olmasına sebep olsa da saçlar için çok etkilidir. Kısa zamanda saçlarını uzatmak isteyenler mutlaka kullanmalıdır. Bilimsel araştırmalara göre düzenli bir şekilde yapılan soğan maskesi sonucunda ayda 4-5 cm uzama meydana gelir. Hızlı Bir Şekilde Saç Uzatmanın Yöntemleri veSoğan maskesi yapmak için 4 tane soğan ufak bir şekilde doğranır ve 1 litre suyun içerisine eklenerek 10 dakika boyunca kaynamaya bırakılır. Kaynayan soğan ılık bir hal aldığında durulama suyu olarak duşta kullanılır. Bu maske de diğer maskeler gibi haftada 2 defa yapılır ise etkili olacaktır.

 Aloe Vera Maskesi

Her evde bulunan aloe vera bitkisinin maskesi hem cilt hem de saç için vazgeçilmezdir. Saçlara sürüldüğü zaman uzamasına yardımcı olur. Uzaması için saç diplerine sürülmeli ve sabaha kadar bekletilmelidir. Hızlı Bir Şekilde Saç Uzatmanın Yöntemleri ve Saç uçlarına sürüldüğü zaman saçlara parlaklık verir ve saçlarda kırıklık bulunuyor ise bunları onarır.

 Hint Yağı Maskesi

sac uzatma icin hint yagi maskesi

Hint yağının içerisinde E vitamini ve Omega 6 bol oranda yer alır. Bu sebeple de saç kökleri kuvvetlenir ve saçlar sağlıklı bir şekilde kısa zamanda uzar. Bu maskeyi yapmak için bir kabın içerisine 2 yemek kaşığı hint yağı ve bir yemek kaşığı hindistan cevizi yağı katılıp karıştırılmalıdır. Daha sonra ise saç dibine ve ucuna uygulayarak bir saat kadar saçta kalması sağlanmalıdır.

Bakım kategorimiz

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
    Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.