Kadınlar Ne Diyor?

Harika Kirpiklere Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken 10 Şey

18.05.2021
67

Harika Kirpiklere Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken 10 ŞeyGüzellik konusunda birçok kıstas olması her bölge için ve özellikle yüz için günlük bakımı oldukça önemli kılmaktadır. En hassas bölge olan göz için birçok bakım yöntemi bulunmaktadır. Özellikle kirpikler sağlıklı ve güzel olması için belli bakıma ihtiyaç duymaktadır. Belli periyotlarla yapılabilecek kirpik bakım yöntemleri birçok seçeneğe sahiptir ve iyi bir sonuç almak için düzenli olarak uygulanmalıdır.

Harika Kirpiklere Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken 10 Şey

Harika Kirpiklere Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken 10 Şey

1-Yeşilçay Kirpiklerin En İyi Dostudur

Göz ağrıları ve rahatsızlıkları için siyah çayın göz üzerine koyulması bilinen bir yöntemdir. Bu yöntemin yeşilçay ile yapılanı da kirpiklere iyi gelmektedir. İçerisindeki vitaminlerle kirpikleri besleyen yeşilçay demlenmiş ve soğutulmuş şekilde pamuğa dökülerek göz üzerine koyulup bekletilir. Bir süre bekletildikten sonra yıkanarak temizlenir. Düzenli kullanıldığında kirpiklerdeki sağlıklı görünüm kısa süre içerisinde edinilecektir. Kirpik uzaması için etkili bir yöntemdir.

kirpikler icin yesil cay

2-Kirpikler De Taranmalıdır

Saçların taranması gibi kirpiklerin taranması da oldukça faydalıdır. Kirpiklere masaj yapmak gibi düşünülebilecek olan tarama işlemi kan akışını düzenleyerek kirpiklerin canlanmasını sağlar. Eski bir maskara fırçasının iyice temizlenip, boyadan arındırılmasıyla tarak görevi görecek bir araç haline getirilir. Her gün düzenli olarak bu fırça ile kirpikler fırçalanmalıdır.

kirpik taramak

3-Yumurta Maskesi Kirpiklere İyi Gelir

Bitoin isimli madde saç ve kirpiklere iyi gelmesiyle bilinmektedir. Yumurta içerisinde de bolca bulunan bitoin maddesi kirpikleri besleyerek sağlıklı bir hale getirmeye yardımcı olur. Yumurta ile 1 kaşık vazelinin karıştırılmasıyla hazırlanan yumurta maskesi kirpiklere uygulanarak bir süre bekletilir. İyice temizlenmesi yıkanır. Bu maske haftada ortalama 3 defa uygulanırsa kısa süre içerisinde kirpiklerin etkili uzaması sağlanabilir.

kirpikler icin yumurta

Bakım kategorisinde daha önce hiç duymadığın bakım sırları var.

4-Her Şeyin İlacı Doğru Beslenme

Vücut sağlığını her açıdan korumak için en etkili yöntem dengeli ve doğru beslenmektir. Belli vitaminlerin alınması saç ve kirpiklerin beslenmesi ve sağlıklı olması için gereklidir. Özellikle protein içerikli besinler ve A, B vitaminleri kirpik sağlığı için oldukça önemlidir. Bu besin değerlerine sahip gıdalarla beslenmek, hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur. Daha canlı ve sağlıklı kirpikler için doğru beslenmeye dikkat edilmelidir.

5-Doğal İçerikli Yağlar Kullanılmalı

Birçok bitkiden elde edilen doğal yağ içerikleri vücut sağlığı açısından oldukça etkilidir. Özellikle hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı gibi maddeler içerisindeki besin değerleri ile kirpikler için çok etkili besleyici ilaçlardır. Temizlenmiş bir maskara fırçası üzerine hindistan cevizi yağı ya da zeytinyağı damlatılarak kirpikler aşağıdan yukarıya doğru nazikçe taranır. Bu uygulama ile kirpikler hem taranmış olur hem de seçilen yağın zengin içeriği ile beslenmesi ve sağlıklı bir form kazanması sağlanır. Harika kirpikler için tercih edilebilecek yöntemlerin başında gelmektedir.

6-En İyi Nemlendirici Vazelin

Kirpiklerin dökülmesine sebep olan en büyük problem kurumasıdır. Sağlıksız bir durum olan kuruma zamanla kirpik kaybına sebep olabilmektedir. Kirpik dökülmesini engellemenin en etkili yolu da vazelindir. Etkili bir nemlendirici içeriğe sahip olan vazelin kirpiklerin kurumasını ve dolayısıyla dökülmesini engeller. Her akşam yapılabilecek olan bu bakım için temiz bir maskara fırçası yeterli olacaktır.

kirpikler icin vazelin

7-Kirpiklerin En Büyük Düşmanı Şekillendiriciler

Kirpik kıvırıcı veya şekillendirici ismiyle bilinen aletler kirpiklere oldukça zarar vermektedir. Kirpikler oldukça hassas yapıda olduklarından nazik uygulamalar gerektirmektedir. Kirpik şekillendiriciler kirpikleri kırarak zamanla güçsüzleşmesine ve sağlığını yitirmesine sebep olabilmektedir.

8-Aleo Vera Kirpiklere İyi Gelir

Cilde oldukça faydası olduğu bilinen aleo vera bitkisinin jeli kirpiklere iyi gelmektedir. Geceleri yatmadan önce parmak ucuna bir miktar aleo vera alarak, nazikçe kirpiklere aşağıdan yukarıya doğru uygulanmalıdır.

Harika Kirpiklere Sahip Olmak İçin Yapmanız Gereken 10 Şey

9-Makyajın Fazlası Zarar

Kirpik bakımı konusunda her şey uygulansa bile etkili sonuç alınamayabilir. Bunun en büyük sebebi yoğun makyajdır. Fazla makyaja maruz kalan kirpikler zamanla zarar görmeye başlar. Makyajın iyi temizlenmesi de bu sebeple oldukça önemlidir.

10-Düzenli Temizlik

Kirpiklerin sağlıklı olmasının en kolay yolu düzenli temizliktir. Özellikle makyajlardan sonra temizlenmesi gereken göz ve çevresi makyaj kullanılmasa bile düzenli olarak temizlendiğinde kirpikler, temiz ve sağlıklı bir hal almaya başlayacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.