Kadınlar Ne Diyor?

Gelinlik Saç Modelleri Nelerdir?

10.12.2021
11
Gelinlik Saç Modelleri Nelerdir?

Gelinlik saç modelleri oldukça fazla çeşide sahiptir. Değişen modayla birlikte gelinlik saç modellerine de pek çok model eklenmiştir. Gelinlik saçı en az gelinlik ve makyaj kadar önemli bir noktadır. Saçı güzel yapılmamış bir gelin gelinliği çok şık olsa da istediği şıklığı yakalayamaz. Gelinlik saçı gelinlikle, makyajla, gelinlik aksesuarları ile uyum içinde olmalıdır. Her saç modeli her gelinliğe uymaz. Bu yüzden seçilecek saç modeli oldukça önemlidir. Gelin saç modeli gelinliğin modeline, seçilen diğer aksesuarlara ve makyaja göre şekil almalıdır.

Gelinlik Saç Modelleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinlik seçimi kadar hangi saç modelini yaptıracağınıza karar vermekte oldukça güçtür. Beğendiğiniz, seçtiğiniz gelinliği doğru bir saç modeli ile taçlandırarak istediğiniz şıklığı yakalamanız mümkündür. Gelinlik saç modelleri seçilirken dikkat edilmesi gereken birkaç püf noktası bulunmaktadır. Bu püf noktalarına özen göstererek doğru gelin saç modeli seçebilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken püf noktaları ise şunlardır;

  • Gelinlik için saç modeli seçeceğiniz zaman mutlaka yüz tipinize uygun bir seçim yapmalısınız. Yüzünüz çok dar ve küçük ise yüzünüzü çok kapatmayacak toplu saç modellerini seçmeniz daha yerinde bir karar olacaktır. Ancak yüzünüz geniş tipli ise daha salaş ve açık bırakılan modeller tercih ederek yüzünüzün daha küçük görünmesini sağlayabilirsiniz.
  • En çok dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de elbette gelinliğinize uygun bir gelin saç modeli yaptırmanızdır. Gelinlik saç modelleri arasında gelinlik modelinize en çok uyum sağlayacak modeli seçerek uygulatmalısınız. Gelinliğiniz uçuş uçuş sade ve şık bir gelinlik ise daha sade, salaş, açık bırakılan, doğal dalgalı olan modeller daha çok uyum sağlayacaktır. Ancak gelinliğinizin modeli şık ama ağır bir model ise gelin topuzu tarzında daha klasik bir seçim yapmanız yerinde olur.
  • Saç modelinizin kendini yeterince gösterebilmesi için doğru bir makyajla kombin edilmesi çok önemlidir. Salaş tipli bir saç seçimi yaptırdıysanız mutlaka makyajınızda daha solf tonları tercih etmelisiniz. Salaş bir saç modeline ağır makyaj tüm büyüyü bozar. Bu yüzden saç makyaj uyumu önemli bir detaydır. Gelinlik saç modelleri arasında daha toplu, dert geçişli, klasik bir model seçtiyseniz onunla uyum sağlayacak daha baskın tonlar kullanarak bir makyaj yaptırmalısınız.
  • Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise gelinlik yakasına göre saç seçimi yapmanızdır. Bu konuyu daha detaylı olarak aşağıda işleyeceğiz.

Gelinlik Yakasına Göre Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Gelin saç modeli seçimi en az gelinlik seçimi kadar zor bir karardır. Burada doğru seçim yapabilmeniz için mutlaka üstteki tüm püf noktalarına dikkat etmelisiniz. Gelin saç modeli seçimini en çok etkileyen etkenlerin başında ise gelinlik yakası gelmektedir. Gelinlik saç modelleri arasından seçiminizi mutlaka gelinlik yakasına göre yapmalısınız. V yaka gelinlik modelleri olduğu gibi straplez, kayık yaka, hakim yaka, bisiklet yaka ve tek omuzlu gelinlik modelleri bulunmaktadır. Gelin saçını kuaförünüz ile birlikte seçerken mutlaka yaka ile uyumuna dikkat etmelisiniz.

Kayık Yaka Gelinlik İçin Saç Seçimi

Kayık yaka bir gelinlik seçtiyseniz saçlarınızı açık bırakmamanız daha doğru bir tercih olacaktır. Gelinliğiniz düz kesim ise ense de yapılan zarif topuzları tercih edebilirsiniz. Prenses model bir gelinlik seçtiyseniz daha salaş topuzları tercih ederek gelinliğinizin şıklığını taçlandırabilirsiniz. Kayık yaka modelli gelinliklerde omuzların görünmesi zaten ana amaçtır. Bu yüzden açık saçlar omuzlarınızı kapatıp boğucu bir görüntü oluşturmaması adına toplu saç modelleri, topuzlar bu gelinlik modeli için daha uygundur.

Straplez Gelinlik Modeli İçin Saç Seçimi

Straplez gelinlik modeli her tip gelin saçı modeli için uygun bir modeldir. İsterseniz saçlarınızı açık bırakabilir, dilerseniz de ense veya tepe topuzu tercih edebilirsiniz. Straplez modeli gelinliklere her tip saç modeli uyum sağlamaktadır. Hafif dalgalı olarak açık bırakacağınız salaş saçlar, salaş ense topuzları ya da tepe topuzu istediğiniz modeli tercih edebileceğiniz bir gelinlik modelidir.

Bisiklet Yaka Gelinlik Modeli İçin Saç Seçimi

Gelinlik saç modelleri arasından bisiklet yaka gelinlik modeli için en uygun olanı şüphesiz ki toplu modellerdir. Sıkı yapılan ense topuzu veya tepe topuzu bu model için oldukça doğru bir seçim olacaktır. Duvak kullanmayı düşünüyorsanız sıkı bir topuz altından tutturulmuş duvak bu model gelinliklerde şık bir görüntü sağlamaktadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.