Kadınlar Ne Diyor?

Evde Kalıcı Oje Nasıl Sürülür?

16.04.2021
92

Kadınlar bakımlı ve güzel görünebilmek için birçok yönteme başvururlar. Bunlardan bir tanesi de kalıcı oje uygulamasıdır. Son yıllarda normal ojelerin yerini almaya başlayan ve daha kolay bir kullanım sunan kalıcı ojeler evde de yapılabilir.

Evde Kalıcı Oje Nasıl Sürülür?

Renk renk ojeler alınıp zahmetli bir şekilde sürüldükten sonra bir süre de kurumasını beklemek bazen yorucu gelebiliyor. Her ne kadar görüntüsü güzel de olsa çok vakit almasından dolayı bazen sürülemeyebiliyor. Bunun en iyi çözümü olan kalıcı oje uygulaması herkesin kolayca kendi başına yapabileceği ve birçok renk ve desen seçeneğine sahip bir yöntemdir.

kalici oje

Kalıcı Oje Nedir?

Kalıcı oje nedir sorusunun cevabı normal ojelerden farklı olarak uzun süre dayanma özelliğine sahip bir yöntem olarak verilebilir. Yaklaşık 8 ile 10 gün arasında değişen bir süre boyunca ojeler bozulmadan kalır. Her renk ve desenin kolayca uygulanabildiği kalıcı ojeler kat kat sürülmeye gerek kalmadan kolayca uygulanır ve normal ojelerden daha uzun süre dayanıklılığını korur. Özel bir malzemeden üretilen kalıcı oje malzemeleri özel cihazlarla tırnakta kalıcı hale getirilir. Bu cihazlar özel jel içeren bu ojelerin tırnağa yapışmasını ve kurumasını sağlar.

gecmeyen oje uygulamasi

Kalıcı Oje Nasıl Uygulanır?

Evde kalıcı oje uygulaması için önce gerekli malzemeler edinilmelidir. Birçok güzellik salonunun kolayca yapabildiği bu uygulamayı herkesin evde kendi başına yapması da mümkündür. Peki, evde kalıcı oje nasıl uygulanır?

  • İlk olarak tırnakların etleri temizlenmeli ve istenilen şekilde tırnaklar törpülenmelidir. Ojenin daha güzel durması için gerekli temizliğin yapıldığından ve istenilen şeklin verildiğinden emin olunmalıdır.
  • Tırnak üzerinin iyice temizlenip matlaştırılması ve fazla nemin alınması ojenin daha iyi yapışmasını ve kalıcılığının artmasını sağlayacaktır. Bunun için özel solüsyonlar ve bazlar bulunmaktadır.
  • Base code adı verilen adımda ise şeffaf bir görüntüsü olan jel ince bir tabak halinde sürülür ve kalıcı oje makinası ile UV ışınının altında kurutulur.
  • Ojelerin sürülmesi adımına geçildiğinde istenilen renge karar verilir ve özel ojelerden bir tabaka sürülür. İlk kat uygulandıktan sonra 30 saniye kadar UV ışınıyla kurutulur ve ikinci kat sürülür ve bu kat da kurutulur.
  • Son adımda top coat adı verilen uygulama yapılır. İki kat ojenin ardından en üste uygulanan bu kat farklı desenlerde olabilir. Bu kat da yine diğerlerinde olduğu gibi UV ışını ile iyice kurutulmalıdır.

kalici oje nasil yapilir

Kalıcı Oje Nasıl Çıkarılır?

Kalıcı oje yapıldıktan bir süre sonra tekrar yapılmak istenirse veya oje kalıcılığını kaybetmeye başlarsa çıkarılması gereklidir. Kalıcı oje çıkarmak için ilk olarak ojenin üzeri iyice törpülenmelidir. Bu törpüleme işleminde tırnaklara zarar verilmemeli ve nazikçe yapılmalıdır. Daha sonra her bir tırnak için uygun boyutlarda pamuklar hazırlanır. Hazırlanan bu pamuklara aseton döküldükten sonra tırnağın üzerine koyulur. Tırnaklar üzerinde asetonlu pamuklar varken alüminyum folyo ile iyice sarılır.

Yaklaşık yarım saat kadar bu şekilde tırnaklar bekletilir. Bir süre bekletildikten sonra pamuklar çıkarılır ve kalan oje kalıntıları tekrardan törpülenir. Dikkat edilmesi gereken nokta fazla sert bir törpüleme işleminin yapılmamasıdır. Oje tamamen çıkarıldıktan sonra tırnaklara nemlendirici ve besleyici kremlerin uygulanması faydalı olacaktır. Her ne kadar tırnaklar için ciddi zararlar oluşturmasa da birçok işlemden geçen tırnaklara bakım gereklidir. Bu bakım için Hindistan cevizi yağı gibi ürünler işe yarayacaktır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da kalıcı oje işlemi çok sık tekrar edilmemelidir. Devamlı ve üst üste yapılan kalıcı ojeler tırnakların zarar görmesine yol açabilir.

guzel kalici oje

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.