Kadınlar Ne Diyor?

Erkeklerle İlk Konuşma Nasıl Yapılmalı

28.04.2021
70

Bir erkekle ilk konuşma nasıl yapılır? Etkili konuşmanın püf noktaları nelerdir? Akılda kalıcı olmak için nasıl konuşsam etkili olur? Şeklinde bir çok soru aklımızdan geçtiğini biliyoruz bunlar her kadının istediği ve ileriki bir iletişim devamı için ilk şartlardan biridir bu nedenle sizi haklı buluyor ve sorularınızın cevabını burada toparladık o zaman başlayalım ne dersiniz?

Erkeklerle İlk Konuşma Nasıl Yapılmalı

Erkeklerle İlk Konuşma Nasıl Yapılmalı

Şu an hoşlandığın birileri olabilir ve sen onu etkilemeye çalışıyor olabilirsin veya tam tersi hayatında hiç kimse de olmayabilir ve sen bir erkeği nasıl etkileniyor onu araştırıyorsun konunun ne olduğu hiç bir önemi yok. Çok güzel, çok zeki, çok havalı veya zengin olman şart değil bir erkeğin aklında iz bırakmak için bunların hiçbiri etkili bir konuşmanın bıraktığı izi bırakmaya yetmez.

Erkeklerle İlk Konuşma Nasıl Yapılmalı

Hazırlık Yapın!

Ne söyleyeceğiniz hakkında hazırlık yapın. Planlı bir konuşma yapacaksanız önce metni hazırlayıp pratik yaparak bunu sağlayabilirsiniz, eğer plansız ve hazırlıksız bir konuşma yapacaksanız ise konuşmanız sırasında değineceğiniz yerleri aklınızdan geçirin, en önemlisi düşünmeden cümle kurmayın ayrıca hızlı konuşmamaya çalışmalısınız.

Beden Dilinizi Doğru Kullanın!

Kalıcı bir iletişim için yapılması gereken bir diğer yol ise jest ve mimiklerin etkili kullanılmasıdır. Beden dili göz ardı edilemeyecek kadar önemlidir. Beden dilinizi doğru kullanarak, kendi duygu ve düşüncelerinizi destekleyebilirsiniz.

Göz Teması Kurun!

Erkeklerle İlk Konuşma Nasıl Yapılmalı

Belki en etkili iletişim yollarından biri olan göz teması konuşurken kurulduğu takdirde çok fazla enerji aktarımı sağlamaktadır. Eğer karşınızdakini konuşmanızla etkilemek ve söylediklerinizde samimi olduğunuza inandırmak istiyorsanız ve de önemsediğini göstermek istiyorsanız konuşurken göz teması kurmaktan kaçınmamalısınız. Ancak bu yaparken rahatsız edici derece de abartmamalısınız.

Dikkat Çekin!

Eğer mizahi yönü kuvvetli biriyim diyorsanız konuşmanız sırasında bu özelliğinizden faydalanması ya da konuşmanızla ilgili anektotlardan, ilgi çekici verilerden yararlanarak dikkat çekebilirsiniz. Erkeklerle İlk Konuşma Nasıl Yapılmalı Etkili bir konuşmanın en önemli özellikleri arasında, anlatılan şeylerle ilgili olarak karşıdakinin dikkatini çekmek yer alır bu nedenle dikkat çekebilmek son derece önem arz eder.

Ses Tonunuzu Ayarlayın!

Konuşurken doğru noktalarda duraklamaya hızlı konuşmamaya, daha çok tane tane konuşmaya ağırlık vermeye çalışmalı, çünkü ses tonunuz duygu ve düşünceleriniz hakkında sizi ele verir. Erkeklerle İlk Konuşma Nasıl Yapılmalı Heyecanlı, stresli, üzgün olduğunuz zamanlarda da bulunduğunuz ortama göre ses tonunuzu ayarlamalı ve yüksek sesli veya kısık sesli konuşmamaya özen göstermelisiniz. Bu nedenle dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan biridir ses tonunu.

Bazı Konulardan Uzak Durun!

Sizi dinleyen kişiye vermek istediğiniz mesaj tam olarak nedir? diye baktığınızda farklı konulardan bahsettiğiniz takdirde ve asıl konudan uzaklaştığınızda dinleyicinin dikkatinin dağılmasına ve verilmek istenen mesajın dinleyiciye ulaşmasına engel olursunuz. Erkeklerle İlk Konuşma Nasıl Yapılmalı Konuşma yaparken vermek istediğiniz mesajın çerçevesinde taşımadan konuşmanızı yapmalısınız. Bir amaca yönelmeden yapılan konuşma etkisiz kalacağı için dinleyiciye ulaşmayacaktır.

Sözü Çok Uzatmayın!

Erkeklerle İlk Konuşma Nasıl Yapılmalı

Son olarak ve önem arz eden herkesçe bıkkınlık uyandıran sözü uzatma daha basitçe çok konuşma dinleyiciye gereğinden fazla sıkacaktır. Ayrıca bu uzun konuşmalar hem inandırıcılığınızı kaybetmenize hem de dinleyicilerin dikkatinin ve ilgisinin azalmasına neden olacaktır. Erkeklerle İlk Konuşma Nasıl Yapılmalı Bu nedenle lafınızı uzatmamaya ve dinleyicinin ilgisini dağıtmamaya dikkat etmelisiniz.

Diğer içeriklerimiz için TIKLAYIN.

Sonuç olarak bir erkeği etkilemek aslında çokta zor bir şey değil, kendiniz olmaktan vazgeçmeyin kalıba girmekten ziyade doğal davranmalısınız şunu da unutmamakta fayda var kendiniz iyi tanırsanız karşınızdakini çok iyi etkilersiniz öncelikle kendinize değer vermeli, saygı duymalı, ne istediğini anlamalı ve beraberinde gelen özgüvenle etkili bir konuşma kolaylıkla tamamlanır.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.