Kadınlar Ne Diyor?

Çantanızda Taşımaktan Vazgeçmeniz Gereken 10 Şey

04.05.2021
68

Çantanızda Taşımaktan Vazgeçmeniz Gereken 10 ŞeyKadınların çantaları genellikle çok kalabalık olur. İhtiyaç olunan o kadar şeyin yanında bir de ya ihtiyaç olursa diye konulan eşyalar, çantaları hem gereksiz dolduruyor hem de bazı şeyler zamanla eskiyor. Bu sebeple çantaları devamlı temizleyip, gereksiz olan şeyleri atmak çok önemlidir. Çantada taşımaktan vazgeçilmesi gereken eşyalardan bir an önce kurtulmak rahatlamayı da beraberinde getirecektir.

Çantanızda Taşımaktan Vazgeçmeniz Gereken 10 Şey

Çantanızda Taşımaktan Vazgeçmeniz Gereken 10 Şey

1-Tarihi Geçen Makyaj Malzemeleri

Özellikle rujların bir yedeği mutlaka çantada olur. Fakat yedek olarak çantaya atılan bu makyaj malzemelerinin tarihi geçebildiği için bir süre sonra kullanımı sakıncalı olacaktır. Bu sebeple çantada taşımamak veya düzenli olarak yenilemek daha sağlıklıdır.

2-Eski Taraklar

eski tarak

Çantada taşınan eşyalar arasında bir de tarak vardır. Önemli anlarda oldukça hayat kurtaran tarak da eskidiği zaman zararlı olacaktır. Eskimiş taraklar ya da metal uçlu taraklar saça sadece zarar verir. Çantanızda Taşımaktan Vazgeçmeniz Gereken 10 Şey ve O yüzden aylar önce çantaya atılan ve unutulan bir tarağı lazım olan bir anda kullanmak o kadar da yardımcı olmayacaktır.

3-Kırılmış Olan Pudralar

Çantanızda Taşımaktan Vazgeçmeniz Gereken 10 Şey

Pudralar makyaj tazelemek için en önemli araçtır ve bu sebeple her kadının çantasında bir tane mutlaka yer alır. Fakat çanta elde taşınan ve darbe almaya müsait bir araç olduğu için içerisindeki pudralar bir zaman sonra kırılabilir. Çantanızda Taşımaktan Vazgeçmeniz Gereken 10 Şey Bu pudraları kırıldıktan sonra kullanmak istenilen sonucu pek vermeyecektir. Ayrıca kapağının açılıp çantanın içine dökülme olasılığı da vardır.

4-Eski Fişler

Çantanızda Taşımaktan Vazgeçmeniz Gereken 10 Şey

Market alışverişi bitince kasada, özellikle de sıra varsa, para üstü ya da kart alındıktan sonra fişle birlikte hemen çantaya atılır. Bu durum bir zaman sonra çantanın içini fiş hazinesi haline getirir. Fişleri düzenli olarak çantadan çıkarmak ve temizlemek çanta düzeni için önemlidir. Ya da alınan malzemelerin koyulduğu poşete fişi de atma alışkanlığı edinilirse çantalar oldukça rahatlayacaktır.

5-Sakız Ambalajları

sakiz ambalaji

Sık sık sakız çiğneyen biri için çantada sakız ambalajı olması garip bir durum değildir. Fakat genel çanta temizliği açısından pek iyi değildir. Çiğnenen sakızın çıkarılması gereken bir durum oluştuğunda hemen çıkarılabilmesi için ambalajını atmamak mantıklı olabilir fakat zaten çantanın içerisinde o ambalaja o anda ulaşmak da zor olacaktır.

6- Metal Törpüler

tirnak torpusu

Törpü birçok kadının kullandığı ve ihtiyaç duyduğu bir araçtır. Fakat törpülerin metal olanı zamanla tırnaklara zarar vermektedir. Metal olmayan ve daha sağlıklı malzemelerden yapılan törpüler hem tırnaklara zarar vermez hem de kullanımı gayet pratiktir. Bu sebeple çantalarda metal törpü bulundurmamak gerekmektedir.

7-Eski El Kremleri

boş krem kutusu

Kadın çantasında ne olur sorusunun cevabı verilirken belki de ilk akla gelen el kremleri olmaktadır. Bu sebeple bir çantada krem bulunması gayet normaldir fakat bu kremlerin tarihi de onun çantada bulunması kadar önemlidir. Uzun zaman önce çantaya atılmış ve alındığı tarih unutulmuş bir krem oldukça sağlıksızdır. Bu sebeple çantadaki tarihi geçebilecek ürünler, devamlı kontrol edilmeli ve tarihi geçmişse mutlaka çıkarılmalıdır.

8-Eski ve Kullanılmayan Kartvizitler

bos kartvizit

Çantadan çıkarılması gerekenler arasında sayılabilecek bir diğer şey de kartvizitlerdir. Gidilen kuaför ya da mağaza gibi yerlerden alınan veya iş ortamında lazım olur diye alınan kartlar bir zaman sonra çantanın içerisinde birikmeye başlar. Çantanızda Taşımaktan Vazgeçmeniz Gereken 10 Şey Akla bile gelmeyen kartların lazım olmadığı da buradan anlaşılır. Bu sebeple lazım olmayacak diğer eşyalarla birlikte kartvizitlerin de çıkarılması gereklidir.

9-Boş İlaç Paketleri

Çantanızda Taşımaktan Vazgeçmeniz Gereken 10 Şey

Kadın çantası içi oldukça kalabalık olmasıyla beraber ilaçlar da vardır. Özellikle regl dönemi ağrıları için taşınan ilaçların boş paketlerini atmak çantanın düzeni ve temizliği için daha iyidir. Çantanızda Taşımaktan Vazgeçmeniz Gereken 10 Şey Ayrıca yeni bir ilaç paketi koyulduğunda eskisiyle de karışabilmektedir.

10-Kulak Çubukları

kulak copu

Kulak çubukları belki de kulaktan çok makyaj düzenlemek için kullanılır. Akan veya bozulan bir makyajı düzenledikten sonra çubuğu çantaya atmak bir zaman sonra birikmelerine sebebiyet verebilir. Çanta içi düzeni açısından olumsuz bu durum oluşmasın diye düzenli olarak temizlenmelidir.

Şimdi de genel kategorimizi inceleyiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.