Kadınlar Ne Diyor?

Evde Sıkılmaya Son Verebileceğiniz 7 Öneri: Boş Zaman Aktiviteleri

Evde Sıkılmaya Son Verebileceğiniz 7 Öneri: Boş Zaman Aktiviteleri

Evde sıkılmaya son vereceğiniz birbirinden farklı aktivite varken ‘sıkıldım’ demekten sıkılmadınız mı?  Evinizde bulunduğunuz süre içerisinde bu süreyi daha eğlenceli ve daha kaliteli hale getirebileceğiniz boş zaman aktiviteleri mevcut.

Özellikle bulunduğumuz karantina döneminde kendinizi geliştirip eğlenebileceğiniz çok fazla boş vaktiniz var. Önemli olan bu süreyi en iyi şekilde değerlendirmek.

1.    Yeni Tatlar İçin Yeni Tarifler Öğrenin

Artık yemek yapmak çok kolay. Dünyanın diğer ucundaki lezzetleri tek tıkla öğrenip hazırlayabilme fırsatına sahibiz. Hal böyle olunca neden kendimizi mutfağa atıp yeni lezzetler denemeyelim ki! Mutfakta geçirdiğiniz vakitleri bildiğiniz tarifleri yapmak için harcamak yerine yepyeni tarifler deneyerek hem yeni tatlar denemiş olursunuz hem de zamanınızı keyifli bir şekilde değerlendirmiş olursunuz. Hatta yemek hazırlarken video çekerek Youtube içerik üreticisi dahi olabilirsiniz.

2.    Yazın

Basmakalıp bir öneri olacak; ama yazmak boş zaman aktiviteleri içerisinde en kalitesi olabilir. Yazmaya gün içerisindeki hedeflerinizi not ederek başlayabilirsiniz ya da günlük tutabilirsiniz. Günlük tutmak kaliteli bir aktivite olmakla birlikte, eksilerinizi ya da artılarınızı görüp daha fazla gelişmenize yardımcı olacak bir aktivedir.

Yapacağınız işlere daha rahat bir şekilde odaklanırsınız. Günlük tutmak ruh sağlığınızı da olumlu yönde etkileyecektir. Stresli ya da can sıkıcı bir gün geçirdiğinizde yazmak stresinizi azaltarak, stres yaşadığınız konunun aslında o kadar da önemli olmadığını farkına varmanızı sağlar. Ayrıca yazmak hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyileşmenin ve gelişmenin yollarından biridir. Yazma eylemini gerçekleştiren kişilerin bağışıklık sisteminin daha gelişmiş olduğu bilim insanları tarafından kanıtlanmıştır.

3.    Takılarınızı Kendiniz Yapın

Hem basit hem de çok keyifli olan bu aktivite takılara sürekli para harcamak yerine de tercih edilebilecek bir yöntemdir.  Kendi tarzınıza uygun takıları, evinizde uygun maliyetlerle rahatlıkla oluşturabilir ve boş zaman aktiviteleri içerisine birini daha ekleyebilirsiniz. Bunula ilgili internette izleyebileceğiniz birçok video mevcut. Aynı zamanda sosyal medya platformlarını kullanarak da fikir elde edebilirsiniz. Yaratıcılığınızı ve kendi tarzınızı ortaya koyabileceğiniz harika bir aktivite olabilir.

4.    Bitki Yetiştirin

Bitkilerle ilgilenmek size kendinizi daha iyi hissettirir. Toprakla temas ettiğinizde vücudunuzdaki negatif enerji pozitif enerjiye dönüşür. Sevdiğiniz bitkileri balkonunuzda ya da evinizin herhangi bir köşesinde küçük saksılara koyarak yetiştirebilirsiniz.

Eğer geniş bir alana sahipseniz hobi bahçesi de oluşturabilirsiniz. Böylece hem toprakla ilgilenme süreniz artar hem de birbirinden farklı bitki yetiştirme fırsatı bulursunuz. Bitkilerin gelişimini izlemek size keyif verecektir.

5.    Yoga Yapın

Her yaştan kişi için uygun olan yoga faydalı boş zaman aktiviteleri arasındadır. Yoga rahatlatıcı bir etkiye sahip olmakla birlikte vücudunuzun bazı bölgelerini de çalıştırır. Hem fiziksel hem de zihinsel birçok faydası mevcuttur. Bunun için internetten ve çeşitli kitaplardan yararlanabilirsiniz.

boş zaman aktiviteleri

6.    Aile Albümünüzü Oluşturun

Yıllar sonra bakıp hatırlayabileceğiniz ve mutlu olabileceğiniz bir albüm oluşturmak sizi ve sevdiklerinizi bir araya getirecek. Farklı zamanlarda ve farklı yerlerde çekilmiş fotoğraflarınızı seçip gruplara ayırarak kendi albümünüzü oluşturabilirsiniz. Sadece birine ya da bir geziye odaklanıp da albümünüzü oluşturabilirsiniz. Bu sizin anılarınız ve tamamen size kalmış.

boş zaman aktiviteleri

7.    En Önemlisi Hayal Kurun

Belki de boş zaman aktiviteleri arasında en önemlisi hayal kurmak. Bir süre sessiz kalıp düşünün ve hayal kurun. Yapamam deyip küçük hayaller değil kocaman hayaller kurun. Yapmak istediklerinizi ve bu zamana kadar bunların hangilerini yapabildiğinizi düşünün. Hayal kurmak kendinizi özgür hissetmenizi ve cesaretlenmenizi sağlayacaktır.

Sizinle paylaştıklarımız ve daha fazlası ile evinizde sizde zamanınızı değerli hale getirebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.