Kadınlar Ne Diyor?

Bebekle Tatile Çıkmak: Bebeğinizle Tatile Çıkarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebekle Tatile Çıkmak: Bebeğinizle Tatile Çıkarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bebekle tatile çıkmak kulağa zor bir süreç gibi gelse de vereceğimiz ipuçlarıyla keyifli bir tatil yapabilirsiniz. Yaz mevsiminin gelmesiyle keyifli bir deniz tatili yapmayı hepimiz isteriz. Ancak bebek sahibi olan ebeveynler için bu durum bazen zorlayıcı olabiliyor. Bu nedenle bebekle tatile çıkmak için ailelerin birkaç noktaya dikkate etmesi gerekiyor.

Bu yazımızda bebekle tatile çıkmak için hazırlık yapan annelere yardımcı olacak önerilerimiz var. Bebekle tatil yaparken hem bebeğinizin hem sizin konforunuzu arttıracak bu ipuçlarını değerlendirerek daha rahat bir tatil süreci geçirebilirsiniz. Yazımızda bebekle tatil hazırlığı ve tatil sırasında yapabileceğiniz bazı önerileri bulabilirsiniz.

Bebekle Tatile Çıkmadan Önce Hazırlık

Anneler için birkaç saatlik gezilerde bile büyük çantalar ve kapsamlı bir hazırlık süreci vardır. Hele ki bebekle tatil hazırlığı denince, çok daha kapsamlı bir hazırlık sürecinden bahsedeceğiz. Bebeğinizle yolculukta ve tatil merkezinde rahat etmeniz için, yola çıkmadan önce şu hazırlıkları yapabilirsiniz;

  • Bebekle tatile çıkmak için hazırladığınız çantada gün sayısının iki katı kadar kıyafet bulundurmanızı öneririz.
  • Deniz tatiline çıkıyorsanız en az 2 mayo almayı unutmamalısınız.
  • Çocuğunuzu güneşten korumak için yüksek koruyuculuğu olan güneş kremi ve şapka almayı ihmal etmemelisiniz.
  • Bebeğiniz için kaymayan deniz ayakkabısı kullanabilirsiniz.
  • Sürekli kullandığınız ilaçlar varsa onları, ateş ölçeri, sinek ısırmasını önlemek için losyonu, yara bandını ve doktorunuzun önerisiyle alacağınız ateş düşürücüyü mutlaka yanınızda bulundurmalısınız.
  • Yolda ve tatilde oynayabileceği sevdiği birkaç oyuncağı da yanınıza almanızı tavsiye ediyoruz.
  • Bebekle yola çıkmak için mutlaka arabada çocuk koltuğu bulundurmalısınız. Ayrıca araba tutmalarına karşı boş poşet ve yaşına göre nane şekeri, tuzlu atıştırmalık alabilirisiniz.

Bunlar dışında bebeğinizin ihtiyaç duyabileceğini düşündüğünüz her şeyi yanınıza almalısınız. Tatile çıkmadan birkaç gün öncesinden ihtiyaç listesi hazırlayarak, herhangi bir şeyi unutma ihtimalini de en aza indirebilirsiniz.

Bebekle Tatile Çıkmanın Püf Noktaları

Yaz tatili şüphesiz hepimizin iple çektiği zamanların başında gelir. Bebekleri ve çocukları olan ebeveynler, tatile çıkmadan önce uzun bir hazırlık yaparlar. Bebekle tatile çıkmak zor bir süreç gibi görünse de, bebeğinizle vakit geçirmek ve eğlenmek de bir o kadar güzeldir. Bu nedenle iyi bir hazırlık süreciyle bebekle tatil yapmak oldukça keyifli bir süreç haline gelebilir. Bunun için öncelikle, ihtiyaç listenizdeki her şeyi eksiksiz olarak tamamlayarak yola çıkmanız gerekir.

Bebeğinizle tatile çıkarken, kalacağınız yerin imkanları hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ediyoruz. Bebekler ve çocuklar için ekstra yatak verilip verilmediğini sorarak, duruma göre yanınıza şişme yatak alabilirsiniz. Aynı zamanda kalacağınız yerin menüsünde bebekler için yiyecek bulunup bulunmadığını da önceden öğrenmelisiniz. Bazı oteller, bebekle tatil yapan aileler için mama hazırlama imkanı tanır. Bu da bebeğinizin sağlıklı bir şekilde beslenmesine yardımcı olur.

Siz dinlenirken ve kendinize vakit ayırırken, çocuğunuzun yaşına uygun aktivitelere katılabileceği yerlerde tatil yapmayı tercih edebilirsiniz. Kum havuzu, çocuk yüzme havuzu, oyun parkı gibi alanların olduğu tatil yerleri sizin için daha avantajlı olacaktır.

Çocuğunuzun bakıcısı varsa, tatile birlikte gitmek kendinize daha fazla vakit ayırabilmenizi sağlar. Bakıcıya alternatif olarak hala, teyze, anneanne ve babaanne gibi bebek bakımı sorumluluğunu paylaşabileceğiniz bir yakınınızla birlikte tatile çıkmayı da tercih edebilirsiniz. Böylece siz de rahat bir nefes alabilir ve çocuğunuzun da iyi vakit geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Bebekle Tatil Yaparken Kendinize Vakit Ayırmayı Unutmayın!

Anne ve babalar için genellikle öncelik, çocukların iyi vakit geçirmesi ve eğlemesidir. Çocukla tatil yaparken de durum böyle olsa da kendinize yeterince vakit ayırmayı ihmal etmemelisiniz. Çocuğunuzun ihtiyaçlarını karşılayıp isteklerini yerine getirirken kendi isteklerinizi de gerçekleştirmeyi unutmayın. Dinlenmeye, eğlenmeye v e yeni yerler keşfetmeye devam edin.

Bebekle tatile çıkmak zor ve sabır isteyen bir süreçtir. Belirli sorunlarla karşılaşabileceğiniz tatil ortamını olabildiğince güzelleştirmeye çalışmalısınız. Bebek ve çocuklar ebeveynlerinin duygularını çok iyi anlayabilir. Sizin huzurlu ve mutlu olmanız, çocuğunuzu da sakinleştirecek ve tatilden daha fazla verim almanızı sağlayacaktır.

Çocuklu ailelere karşı anlayış göstermeyen kişi ve işletmelere karşı tavrınızı net bir şekilde koymalı, ancak bunları sorun etmemeye çalışmalısınız. Sabırla ve enerjinizi yüksek tutmaya çalışarak hem kendiniz hem de bebeğiniz için tatili daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Unutmayın, siz ve aileniz bu tatili hak ettiniz ve tadını çıkarabilirsiniz. Bu yazımızda sizlere sunduğumuz önerileri dikkate bebekle tatile çıkmak için tüm engelleri aşabilir, daha eğlenceli bir tatil yapabilirsiniz.

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.