Kadınlar Ne Diyor?

Bakımlı Ciltlerin Gizli Sırrı

22.04.2021
119

Bakımlı ve canlı bir cilde sahip olmak için fındık yağı sık tercih edilen bir yağ çeşididir. Özellikle mutfaktaki çeşitli tarifler içerisinde karşınıza çıkan bu yağ, bakım ve güzellik rutinlerinde de kadınların bir numaralı yardımcısı diyebiliriz.

Bakımlı Ciltlerin Gizli Sırrı

Kelimenin tam anlamıyla mucizevi olarak nitelendirebileceğimiz fındık yağının cildinizde pek çok konuda faydası olacağını biliyor muydunuz? Cildiniz için düzenli kullanıldığı zaman son derece başarılı sonuçlar almanıza neden olan fındık yağı mucizesine dilerseniz gelin biraz daha yakından bakalım.

Fındık Yağının Faydaları Neler?

Ülkemizde sıkça üretilen ve önemli bir ihracat mahsulü olan fındık, yağ olarak da tüketime uygun olan bir besin maddesidir. Bu anlamda gıda olarak almanın yanında cilt bakımı rutinlerinizde düzenli olarak kullanıldığı zamanlarda, cilde genel anlamıyla canlı bir görünüm kazandırması bakımından sıklıkla tercih edilen bir üründür. Peki fındık yağı cilde nasıl fayda sağlar?

cilde findik yagli bakim

Fındık Yağı Cildi Sıkılaştırır

Gün içerisinde cildinizin maruz kaldığı pek çok dış etkenden ya da yanlış bakım şekillerinizden dolayı cildinizin gözenekleri zaman içerisinde açılır. Bu açılan gözeneklere ise yağ tabakaları dolar. Düzenli fındık yağı kullanarak cildinize masaj yaptığınızda ise cildinizdeki bu gözeneklerin giderek sıkılaştığını fark edersiniz ve bakımlı cilt için ilk adımı atmış olursunuz.Bunun yanında cildinize nemli bir görünüm kazandırması bakımından da oldukça yararlıdır.

Kolajen Bakımından Yardımcı Fındık Yağı

Günlük hayatın stresli yaşamı ve bunun getirdiği çeşitli zararlı alışkanlıkların yanında ilerleyen yaş ve hareketsizlik kolajen seviyenizi düşürebilir. Vücudunuzun neredeyse tamamında dengeli bir şekilde bulunması gereken kolajenin mucizevi gücünü muhakkak duymuşsunuzdur. İşte düşmesi sizler için önemli bir problem olan kolajenleri fındık yağını düzenli kullanarak cildinize geri kazandırabilirsiniz. Kolajenler cildinizde, kemiklerinizde ve kas dokularınızda başta gelmek üzere oldukça faydalı bir protein çeşididir. Düzenli fındık yağı kullanan bireylerde ise kolajen üretimi hızlanır.

findik yagi bakimi

Sindirim Sistemini Düzenlemede Fındık Yağı

Fındık yağı son derece faydalı bir yağ çeşididir. Bu bakımdan da günlük hayat rutininde pek çok konuda kullanılması yararlı olarak bilinir. Kolesterolü düzenleyen bu yağ çeşidi aynı zamanda sindirim sisteminizi de düzene sokma konusunda önemli bir yere sahiptir. İçerdiği yoğun lif sayesinde sindirim sisteminizi düzenler. Bunun yanında hücrelerinizi korumaya da yardımcı olur.

Fındık Yağı Nasıl Kullanılmalıdır?

Cilt lekeleri konusundan tutun da saç bakımına hatta beslenme rutinlerinize kadar pek çok konuda kullanabileceğiniz fındık yağının nerelerde nasıl kullanılacağı konusunda bazı noktalara değinmekte fayda var. Burada değinecek olduğumuz nokta ise cilt bakımındaki yeri ve kullanım alanı. Özellikle saç bakımından saçları canlı ve parlak göstermesinin yanı sıra eğer düzenli bir şekilde boyama işlemi yapıyorsanız, bu boyanın kalıcı olmasına fayda sağlayan bir yağ çeşididir. Bu bakımdan da fındık yağını saçlarınızda masaj yaparak saç diplerine masaj yaparak uygulamak fındık yağı saçlarda nasıl kullanılır konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Bu rutinden sonra ılık suyla ve sonra da şampuanla bu yağı yıkadığınız zaman saç kökleriniz çok daha güçlü olacaktır.

Bunun yanı sıra cilt bakımında serum şişeleri gibi şişeleriniz varsa bunu bu şekilde tercih edebilirsiniz. Ancak yoksa da ufak bir miktarı elinize alarak cildinizdeki kuru bölgelere uygulama yapabilirsiniz. Fındık yağı hem cildi nemlendireceğinden dolayı hem de sıkılaştırıp canlı ve parlak bir görünüm kazandıracağından dolayı oldukça sevilen bir üründür. Ancak bunun yanında güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyucu bir etkisinin de olması, bu cilt bakım ürününü bakımlı cilt isteyen kadınlar için oldukça sevilen bir ürün haline getirir.

cilt bakimi icin findik yagi

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.