Kadınlar Ne Diyor?

Aşırı Kuru Dudaklar İçin Maske Önerileri

Aşırı Kuru Dudaklar İçin Maske Önerileri

Vücudumuzun en hassas yeri olan dudaklarımız çeşitli sebeplerden dolayı özellikle soğuk havanın etkisiyle kuruyabilir. Çoğu insanın karşılaştığı problem olan dudak çatlaması iyi bir görüntü oluşturmaz ve can yakıcı bir etkiye sebep olabilir. Buna ek olarak geçmeyen çatlaklar uzun vadede kırışıklık oluşumuna da neden olabilir. Bu yüzden dudaklar ek bir bakıma ihtiyaç duyar ve tam da bu sırada kuru dudaklar için maske tarifleri sizlerin yardımına koşar. Hassas noktalarımızdan biri olan dudaklarımızın kurumasını önleyen ve kısa sürede tedavi eden birden fazla çözüm yöntemi vardır.

1.    Bal ve Zeytinyağı

Etkili çözüm yöntemi olan kuru dudaklar için maske tarifi olan bu maske için ihtiyacınız olan şey: üç damla zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı baldır. Doğal çözüm yöntemi olarak uygulayabileceğiniz bu yöntem oldukça basit.  Malzemeleri karıştırıp hazırladığınız maskeyi diş fırçası yardımı ile dudaklarınıza uygulamanız yeterli.

2.    Salatalık ve Aloe Vera

 

Aloe veranın özellikleri saymakla bitmiyor. En etkili özelliklerinden biri ise nemlendirmedir. Dudaklarınızı nemlendirmek için uygulayacağınız bu maskede rendelenmiş salatalık ile aloe vera suyunu karıştırmanız yeterlidir. Elde edilen karışımı 20 dakika boyunca dudaklarınıza uygulayın ve yarattığı etkiyi görün. Kuru dudaklar için maske tarifi olan bu maske dudaklarınıza daha sağlıklı bir görünüm kazandıracaktır.

3.    Nemli Dudaklar İçin Domates Maskesi

Ultra nemlendirici özelliğe sahip ve kuru dudaklar için maske tarifi olarak bilinen bu çözüm yöntemi için ihtiyacınız olan malzemeler: bir yemek kaşığı yoğurt, bir yemek kaşığı bal ve bir adet domatestir. Öncelikle domatesi blendırdan geçirerek suyunu çıkarın. Daha sonra üzerine bal ve yoğurdu ekleyerek karıştırın. Sonrasında hazırladığınız karışımı dudaklarınıza sürün ve 15 dakika bekleyin. Bu maske sayesinde dudaklarınız yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme sahip olacak.

4.    Mucizevi Maske

 

Bu maske nemlendirmenin yanı sıra peeling etkisi yaratarak ölü derilerden kurtulmanızı sağlar. Etkili kuru dudaklar için maske tarifi olan bu yöntemi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler: altı damla greyfurt suyu, bir tatlı kaşığı bal ve bir yemek kaşığı toz şeker. Malzemeleri karıştırın ve 5 dakika boyunca dudaklarınıza nazik bir şekilde peeling yapın. Etkisine şaşıracaksınız.

5.    Kuruyan Dudaklara Harika Maske Tarifi

Her gün uygulayabileceğiniz kuru dudaklar için maske tarifi yapımında ihtiyacınız olan yalnızca iki malzeme var. 200 gram susam yağı ve 500 gram bal mumu. Bal mumunu eritin ve susam yağını ekleyin. Oluşturduğunuz bu karışımı her gün kullanabilirsiniz.

6.    Bal ve Yoğurt Maskesi

kuru dudaklar

Dudaklarınızı daha sağlıklı bir görünüme kavuşturacak olan kuru dudaklar için maske tarifi yapımında kullanacağınız malzemeler: bir yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı yoğurt ve salatalığın yarısı. Bal iyileştirici bir özelliğe sahip olduğu kadar anti bakteriyel özelliği ile de öne çıkar. Öncelikle salatalığı blendırdan geçirip suyunu çıkartın. Daha sonra bal ve yoğurdu ekleyip iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı dudaklarınıza uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Daha iyi bir sonuç için haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

7.    Bademli Dudak Peelingi

 

Nemlendirici etkisi ile kendini kanıtlayan badem, nemlendirici kremlerin ana maddesidir. Dudaklarınıza ekstra nem sağlayacak olan badem maskesi hızlı bir şekilde etkisini gösterecektir. Yapımı için ihtiyacınız olan malzemeler: bir çay kaşığı badem, yarım çay kaşığı şeker ve bir çay kaşığı bal. Bademleri ezin ve üzerine rafine edilmiş şeker ile balı ekleyip karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı 2 dakika dudaklarınızda bekletin. Haftada bir kez uygulayabileceğiniz bu maske iyi bir nemlendirme özelliğine sahiptir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Kadınlar Ne Diyor? sitesinde yer alan tüm içeriklere yorum yaparak katkı sağlayabilirsiniz.